دسته‌ها
آرشیو خبری گردشگری مازندران

همایش رویداد ملی گردشگری در بابلسر

بزرگترین رویداد ملی گردشگری مازندران با حضور کشور روسیه و کشورهای CIS و معاون هماهنگی اقتصادی وزارت کشور به میزبانی هتل میزبان بابلسر آغاز شد.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) منبع: خزرنما

رویداد ملی گردشگری مازندران به همراه نمایشگاه صنایع دستی و کارگروه های تخصصصی و آموزشی با محوریت روسیه و کشورهای حوزه دریای خزر و با اعلام رسمی حذف روادید گردشگری بین ایران و روسیه در بابلسر آغاز شد.

محورهای همایش بین‌المللی گردشگری مازندران با موضوع همایش گردشگری سلامت، گردشگری روستایی و بوم گردی، فرصت سرمایه‌گذاری، صنایع دستی فاخر، گردشگری فرهنگی و تاریخی، گردشگری خلاق و ماجراجویانه و گردشگری کشاورزی قابلیت طبیعت گردی با محوریت روسیه و کشورهای حوزه cis همراه با نمایشگاه صنایع دستی و پنل تخصصی از پنجم تا هشتم مهر ماه در هتل میزبان بابلسر برگزار می شود.

«مازندران» آماده همکاری حذف روادید گردشگری با دیگر کشورهای حاشیه خزر است

سید محمود حسینی‌پور در همایش رویداد ملی گردشگری در بابلسر بیان داشت: مراوده فرهنگی و گردشگری زمینه ساز رونق تجارت بین کشورها خواهد شد و مازندران با توجه به ظرفیت ممتاز محصولات تولیدی خود برای رونق تجارت با کشورهای همسایه تلاش می کند.

وی گفت: مازندران علاوه بر تولید محصولات ارزشمند کشاورزی همانند برنج، کیوی و آبزیان، در حوزه صنایع دستی هم ظرفیت‌های ارزشمندی دارد که باید برای صادرات آنها تلاش کنیم.

مقام عالی در استان با بیان اینکه سه جاده بی نظیر چالوس، هراز و سوادکوه به همراه جنگل‌های هیرکانی چشم هر گردشگری را نوازش می‌دهد، بیان داشت: حذف روادید بین ایران و روسیه زمینه ساز حضور گردشگران زیادی در مازندران خواهد شد.

نقش ممتاز مازندران در انسجام ملی

استاندار مازندران در ادامه بیان داشت: یکی از مولفه‌های انسجام ملی دید و بازدید اقوام مختلف یا فرهنگ‌های غنی در کشور ما است که مازندران با میزبانی ۲۰ میلیون نفری سالانه زمینه ساز انسجام ملی در کشور می باشد.

این مقام مسوول با بیان اینکه دولت سیزدهم، برای توسعه صنعت گردشگری از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد، افزود: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذار در این حوزه از برنامه‌های جدی در مازندران است.

حسینی پور تصریح کرد: مازندران دارای یک فرهنگ غنی است که ریشه در عمق تاریخ دارد و حضور بزرگانی همچون نیما یوشیج که جایگاه ویژه ای در بین کشورهای حاشیه خزر دارد مورد اقبال گردشگران خارجی قرار خواهد گرفت لذا مازندران آمادگی دارد همانند ایران و روسیه روادید گردشگری گروهی با دیگر کشورهای حاشیه خزر را حذف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *