دسته‌ها
آرشیو فرهنگی

نشست صمیمی اهالی سینما با رئیس حوزه هنری مازندران

به مناسبت روز ملی سینما تنی چند از فیلمسازان مازندران در نشستی صمیمی با رئیس حوزه هنری استان ضمن آشنایی با مولفه های سند تحول این مرکز درباره چالش ها و فرصت های حرفه ای خود گفتگو کردند.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران نشست صمیمی اهالی سینما در این مرکز برگزار شد.

«مهدی معصومی گرجی» در مقدمه ی این نشست ضمن تبریک روز سینما به حاضران گفت: حوزه هنری، به عنوان نهادی انقلابی، حمایت از هنرمندان متعهد در تولید آثار فاخر و ارزشمند را یکی از مهمترین وظایف خود می داند.

 وی افزود: این نهاد تلاش دارد تا از طرح های قابل دفاع هنرمندان سینمایی حمایت کرده و جهت تولید فیلمهای ماندگار ، اثر گذار و جریانساز و آثاری که زمینه نشاط اجتماعی و اخلاق مداری را در جامعه فراهم می سازد، اقدام نماید.

در ادامه این نشست «سید رحیم موسوی ساروی» مسئول کارگروه تنظیم سند تحول حوزه هنری مازندران با پرداختن به اجزای سند تحول این مرکز، به تبیین و تشریح آن برای فیلمسازان پرداخت.

وی با پرداختن به تمرکز قالبی، موضوعی و مخاطبی سند تحول حوزه هنری مازندران گفت: یکی از قالبهای مهم سند یاد شده، فیلم مستند است که اغلب حاضران در این زمینه فعال هستند.

موسوی ساروی با اشاره به اینکه در سند تحول مولفه ی زیست بوم از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: هنرمندان با پشتوانه خلاقیت خود از ظرفیت های زیست بوم مازندران ( داشته های طبیعی، اقلیمی و زیستی و …) استفاده کنند تا به موضوعات کلیدی سند تحول  از جمله آیین های استان، حماسه و پهلوانی، پایداری و مقاومت، فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ ارزشهای طبیعی و اقلیمی و … بپردازد.

این مقام مسئول گفت: تولید، توسعه و ترویج سه محوری هستند که حوزه هنری در این زمینه ها توان همکاری با هنرمندان را دارد.

 در ادامه ی این نشست، مستند کوتاه «مازرونی پهلوون»  از تولیدات اخیر هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران  به کارگردانی « فرحبخش فرهید نیا » به نمایش گذاشته شد.

گفتنی است در دیگر بخش این محفل فیلمیک، فیلمسازان درباره مسائل، دغدغه ها، نیاز ها و چالش های میسر تولید فیلم، همچنین انتظارات خود از حوزه هنری مازندران نکاتی را مطرح کردند.

از نکات مطروحه و پیشنهادات ارائه شده در این نشست، استفاده از دانش و تخصص جمعی فیلمسازان برای بهبود تولیدات این مرکز می باشد.

همچنین برگزاری نشست های آموزشی جهت توانمند سازی فیلمسازان و برگزاری محافل مختلف با رویکرد ارتباط سازنده هنرمندان، از دیگر مواردی بود که برخی فیلمسازان حاضر به آن اشاره کردند.

در پایان مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران ضمن پاسخ به سوالات حضار، درباره انتظارات فیلمسازان و همچنین توقع متقابل حوزه هنری از این گروه هنرمندان به ارائه دیدگاه خود پرداخت.

شایان ذکر است که این برنامه به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران به مناسبت روز سینما و با هدف برگزاری محفلی صمیمی، هم اندیشی و تبیین نقشه تحول ایم مرکز برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *