دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

دیدار جامعه ورزشی مازندران با آیت الله محمدی لائینی

به مناسبت هفته تربیت بدنی ؛جامعه ورزشی مازندران باآیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان ساری دیدار کردند.در این دیدار از فیض الله نفجم یکی از ورزشکارانی که در دوران ورزشی خود مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی قرار نگرفت تجلیل شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان و مدیران حوزه ورزش، اظهار کرد: فجایع به‌وجود آمده در سرزمین فلسطین اشغالی و غزه که به شهادت جمعی از مردم بی پناه و بی دفاع غیرنظامی در بیمارستان، مدرسه، کوچه و خیابان و منازل به‌وسیله بمباران رژیم اشغالگر که نیمی از آنان زنان و کودکان بودند را تسلیت می گوئیم.

آیت الله محمدی لائینی ضمن تقدیر بابت اعلام روز عزای عمومی، همراهی دستگاه‌های اجرایی با برگزار نکردن برنامه‌های مفرح و برگزاری تجمعات گسترده در حمایت از مردم غزه، گفت: هفته ورزش و جوانان را به همه اقشار حوزه ورزش و جوانان تبریک می‌گوئیم، از مجمع خیرین در حوزه ورزش تشکر داریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به استعدادها و شایستگی های بالای مازندران در حوزه ورزش، خاطرنشان کرد: ورزش مازندران حرف اول را می‌زند و حقش این است که در کابینه دو وزیر در حوزه ورزش و جوانان و کشاورزی داشته باشد؛ این استعداد نشانه این نیست که ما در داشتن امکانات سرآمد همه استان‌ها هستیم بلکه دارای ضعف و کم و کسری‌های زیادی نیز هستیم اما نشانه این است که اگر امکانات ورزشی متناسب با این سطح از استعداد می‌داشتیم متناسب با آن حرف برای گفتن داشتیم.

امام جمعه ساری تاکید کرد: از مدیریت امروز انتظار داریم که در گرفتن امکانات ورزشی در استان تلاش مضاعفی انجام داده و کم و کسری‌های گذشته را جبران کنند؛ در حوزه شهادت در مازندران هزار و ۲۰۰ شهید ورزش داریم، در حالی که در کل کشور بیش از ۵ هزار شهید ورزشی داریم و این یعنی نگاه فعالان حوزه ورزش در مازندران به مسائل ارزشی پررنگ‌تر از جاهای دیگر است.

این مسئول گفت: در هر حال اینکه پدیده‌ای مثل شهادت در جامعه ورزشی مشاهده می‌شود آن نشان از اعتقادات و نقش داشتن در دفاع از مملکت و حوزه امنیت دارد و حوزه ورزش حوزه‌ای بی‌تفاوت نیست، خودداری کردن از مسابقه و بازی با نمایندگان رژیم غاصب صهیونیستی هم دومین کار ارزشمند این حوزه است و نشان از این دارد که مسئله دیگر غیر از قهرمانی ورزشی مطرح است، یعنی تلفیق آرمان با ورزش، راهبردهایی که نمی‌گذارد ورزش به انحراف برود.

وی ادامه داد: ورزش باید اخلاق‌مدار، عفت‌مدار و ارزش‌مدار باشد، در ورزش ورزش‌هایی که به حوزه‌های باستانی و پهلوانی مربوط می‌شود از ویژگی روحیه ملی‌گرایی تعصب به آثار و میراث آبا و اجدادی برخوردار است و باید برای ما باید اهمیت بیشتری داشته باشد.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به زندگی ماشینی امروز، ورزش را نیازی ضروری دانست و تصریح کرد: باید حتما ورزش جدی گرفته شود و فقط در قالب حرفه‌ای دیده شود، ورزش برای عموم مردم باید ترویج و تبلیغ شود، ورزش باید نوعی خروجی به رفتار اجتماعی و سبک زندگی ما هم داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با ذکر این سوال که خروجی ورزش در رفتارهای اجتماعی ما چیست، بیان کرد: در حال حاضر مصرف بنزین ما به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز می‌رسد، ورزش باید کاری کند تا ضمن فرهنگ‌سازی مردم بیاموزند با دوچرخه نیز می‌توان خیلی راحت ایاب و ذهاب را تسهیل کرد، شخصیت‌های بالا و مدیران ارشد باید از این وسائل نقلیه استفاده کنند تا الگوسازی شود.

امام جمعه ساری همچنین عنوان کرد: نکته دیگر این است که ما از ورزشکاران آرمانی که حاضر نشدند در مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی بازی کنند و از قهرمانی چشم‌پوشی تقدیر می کنیم اما صرف تمجید و تقدیر کافی نیست اینها در زندگی مشکل دارند آنقدر به آن ها وعده داده می‌شود که عملی نخواهد شد، بسیاری از اینها نیز الان گلایه‌مند هستند از این رو باید به آنان رسیدگی کنیم، نهاد ورزش باید برای این ورزشکاران در عمل کاری کند.

این مسئول در پایان اظهار کرد: زمانی می‌توانیم بگوئیم ورزش ما کامل است که تمرینات خوبی وجود داشته باشد تمرینات هم نیاز به امکانات دارد، باید سهم مازندران کسب شود و توزیع عادلانه امکانات موجود انجام شود، عدالت در ورزش بسیار مهم است، تلفیق حوزه ورزش و جوانان به هر دو بخش صدمه می‌زند چون هر دو حوزه مشکلات دارند و لااقل تبدیل به دو اداره کل در وزارتخانه شود.

گفتنی است؛ در این دیدار از فیض الله نفجم یکی از قهرمانان جهان که در دوران ورزشی خود مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی قرار نگرفت، تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *