دسته‌ها
آرشیو خبری ساری مازندران

جشن قطع درمان ۳۰ کودک با بیماری سرطان در بیمارستان ماهک ساری

جشن قطع درمان ۳۰ کودک با بیماری سرطان، در بیمارستان فوق تخصصی کودکان ماهک در ساری برگزار شد.

عکاس(زینب ذبیحی) منبع: خزرنما

در این مراسم که از آن به عنوان جشن قطع درمان یاد می‌شود ۳۰ کودک مبتلا با سرطان با این بیماری مبارزه و از آن خداحافظی کردند.

در این جشن که با اجرای شاد مجری برنامه ( عمو رضا) همراه بود ، ۳۰ کودک بهبود یافته، کیک سلامتی را با آرزوی پیروزی همه دوستان خود بر بیماری بریده و مدال قهرمانی مبارزه با سرطان را به گردن آویختند.

تاکنون ماهک بیش از ۲۰۰ کودک مبتلا به سرطان را تحت پوشش خدماتی از قبیل دارو و درمان، هزینه ایاب و ذهاب و سبد غذایی قرار داده است.

به گفته عبدالرضا شهریاری رئیس هیئت مدیره و‌مدیر عامل مجمع خیرین حمایت از کودکان مبتلا به سرطان مازندران، این جشن به صورت فصلی برای کودکان قطع درمان برگزار می‌شود.

وی فعالیت این بیمارستان را از سال ۱۳۸۹ اعلام کرد و افزود: طی ۱۲ سال فعالیت ماهک بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی به موسسه خیریه ماهک پرداخت شد.

شهریاری راه‌اندازی بخش پیوند« مغز و استخوان» و «همراه‌سرا» را از نیازهای مهم این بیمارستان عنوان کرد که به کمک‌های مردمی و خیران چشم دوخته است بیمارستانی که تنها با کمک‌های مردمی احداث شد و هیچ‌گونه کمک دولتی نداشته است.

مدیر عامل مجمع خیرین حمایت از کودکان مبتلا به سرطان مازندران به آمار بالای مبتلا به سرطان در این استان اشاره کرد و گفت: احتمال بهبود کودکان مبتلا به سرطان بین ۸۰ تا ۸۵ درصد است که می‌توان با کمک خیرخواهانه به این کودکان زندگی بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *