دسته‌ها
آرشیو خبری ساری مازندران

بازدید معاون وزیر از پروژه بزرگ پارک جنگلی شهید نوبخت (سکوتپه) ساری

عباسعلی نوبخت معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، محمدعلی نوبخت فرماندار ساری، محمدحسین قبادی شهردار مرکز استان، سید افشین راسخ و علی عاشقان اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مدیران شهرداری از  از روند عملیات اجرایی و تامین زیرساختهای پارک جنگلی شهید نوبخت(سکوتپه) ساری بازدید کردند.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) منبع: خزرنما

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در حاشیه بازدید، پارک جنگلی شهید نوبخت را بهترین ظرفیت گردشگری در شمال کشور دانست و گفت: این پارک علاوه بر افزایش ظرفیت سرانه فضای سبز و فضای گردشگری در ارتقای اقتصاد نیز اثرگذار است.

عباسعلی نوبخت، افزود: همدلی میان فرماندار مرکز استان، شهردار ساری و اعضای شورای اسلامی شهر سبب شد تا تحولات قابل توجه‌ا‌ی را در این منطقه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های بسیار خوبی در کتابچه طرح در نظر گرفته شد که در صورت تحقق شاهد تحول خوبی در مرکز استان خواهیم بود، ادامه داد: شهرداری ساری همیشه اثبات کرده که قابلیت‌های قابل توجه‌ای دارد و می‌تواند با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود؛ ساری قوی، سرسبز و پایدار را برای نسل آینده ایجاد کند.

***بهره برداری از فاز نخست پروژه پارک جنگلی شهید نوبخت ساری در ایام الله دهه فجر

مقام عالی دولت در مرکز مازندران در حاشیه این بازدید خبر داد: با همت شهرداری، شورای اسلامی شهر ساری، اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان فاز نخست این پروژه در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

️فرماندار ساری ضمن تشکر از حضور رئیس سازمان منابع طبیعی کشور و تقدیر از مجموعه اقدامات دستگاه های متولی و اجرایی گفت: پارک جنگلی شهید نوبخت(سکوتپه) با داشتن وسعتی بالغ بر ۱۲۶۰ هکتار یکی از بزرگترین پارک های جنگلی حاشیه شهری ایران بشمار می آید و با توجه به روند عملیات اجرایی آن، فاز نخست در ایام الله دهه فجر امسال تکمیل و بهره‌برداری عمومی جهت دسترسی شهروندان و هموطنان عزیز خواهد رسید.

وی در ادامه به پروژه ها و برنامه های قابل اجرا در این پارک جنگلی اشاره کرد و افزود: پیست دوچرخه سواری، کلبه اقامتی، زمین بازی کودکان، سکوی پرنده نگری، جاده سلامت، رستوران، برج دیدبانی و زمین های ورزشی در این پارک جهت استفاده عموم مردم تعبیه شده است.

مقام عالی دولت در مرکز مازندران خاطرنشان کرد: بنای ما در مرکز استان توسعه فضای سبز و پارکهای شهری و جنگلی با هدف ایجاد نشاط و انگیزه اجتماعی، آرامش، گذران اوقات فراغت و سلامت و تندرستی جوانان، نوجوانان و خانواده ها در فضای امن و مناسب می باشد.

فرماندار ساری خاطرنشان نشان کرد: عملیات راهسازی و بهسازی مسیرها و تامین روشنایی و گازرسانی به پارک جنگلی شهید نوبخت(سکوتپه) نیز در دست اجرا می باشد.

فرماندار شهرستان ساری در ادامه افزود: از اهداف اجرای این طرح می توان به حفاظت از جنگل های منطقه، توسعه و رونق اقتصادی در منطقه از طریق بهره برداری جذب گردشگر و ایجاد اشتغال پایدار اشاره کرد.

 وی در پایان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی متولی باید با همراهی، همدلی و تعامل سازنده در جهت آماده سازی این فضا سبز و پارک شهری در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش همگانی، افزایش سلامت جسمی و روانی عمومی شهروندان اقدام نمایند.

4 دیدگاه دربارهٔ «بازدید معاون وزیر از پروژه بزرگ پارک جنگلی شهید نوبخت (سکوتپه) ساری»

سلام
بهتر بود چند عکس از فضای کلی پارک می گذاشتید.
برای مردم مهم عملکرد مسئولینه نه عکس دورهمی!

درود بر شما تلاشگران
احداث همچنین پارکی، برای گذران اوقات فراغت ساکنان استان مازندران ایده جالبیه ، ضمن اینکه در جذب گردشگر و ایجاد اشتغال زایی جوانان این استان تاثیر خوبی داره .
سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *