دسته‌ها
آرشیو خبری ساری فرهنگی مازندران

یادواره شهدای فرماندهی انتظامی شهرستان ساری با سخنرانی سردار رادان

چهارمین یادواره 129 شهید نیروی انتظامی شهرستان ساری با سخنرانی سردار رادان فرمانده فراجا در حسینیه عاشقان کربلا برگزار شد.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) منبع: خزرنما

یادواره ۱۲۹ شهید انتظامی ساری با سخنرانی سردار رادان فرمانده فراجا و با حضور علما، معتمدان، فرمانده‌هان نظامی و انتظامی، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری ، استاندار مازندران و خانواده معظم شهدا در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار شد.

مراقب دو بال عفت و غیرت خانواده ها باشیم

سردار احمد رضا رادان فرمانده فراجا در این یادواره با اظهار این که در سالروز آزادی آزادگان همه باید قدردان شهدا باشیم ، گفت: امروز راهپیمایی اربعین حسینی شروع شده است.

وی به شهادت اباعبدالله الحسین (ع) اشاره کرد و ادامه داد: درس گرفتن از مکتب امام حسین علیه السلام همواره روشن و در طول تاریخ ادامه دارد.

وی با ذکر این نکته که نهضت حضرت زینب و امام حسین علیه السلام در همه تاریخ و بین همه نسل ها زنده بوده و است، تصریح کرد: به همین دلیل کسانی که در سفره امام حسین قرار می گیرند ، رستگار می شوند.

وی با اشاره به این که در سفره عبدالله الحسین خدمت به زائران را می پذیرند، اظهار داشت: در مراسم ابا عبدالله الحسین اگر حالت گریه کن بگیری ، از تو قبول می شود.

وی گفت : بدانید کشتی امام حسین علیه السلام همه افراد جامعه را در خود جای می دهد.

رادان گفت: دشمن ارادت مردم ایران به ابا عبدالله الحسین علیه السلام را می فهمد ، اما دشمن خود را به خواب زده است تا در این مسیر بین مردم شک و تردید بیاندازد.

سردار رادان با ذکر این نکته که کسانی که خود را حسینی می دانند، بدانند که یزید و ظالمان هم هستند ، گفت: پس باید مراقب ظالمان و یزیدیان زمان باشیم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز شور و شعور حسینی، زهرایی و ولایی باید با حضور همه جانبه همراه باشد.

وی با بیان این که نام و یاد شهدا همواره در جامعه زنده است، ادامه داد: در همه نقاط مازندران دیار علویان شهدا وجود دارد و این بزرگترین افتخار مردم این خطه است.

وی اثر ابا عبدالله الحسین علیه السلام در بین مردم مازندران را جاویدان تر توصیف کرد و گفت: اگر بخواهید حسینی باشید، مراقب و هوشیار وجود یزیدیان هم باشیم.

سردار رادان تاکید کرد: حریف می خواهد مکتب امام حسین علیه السلام را از شما بگیرد، اگر دشمنان در مورد حجاب و عفاف و سفر اربعین موضع می گیرد، بدانید حریف می خواهد شور حسینی را از شما بگیرد.

فرمانده فراجا با ذکر این نکته که دشمن در صدد است تا ۲ بال عفت و غیرت را از شما بگیرد، ادامه داد: در نهایت برای رسیدن به هدف خودش به کمک کسی نیاز ندارد، چون شما در صف یار غار دشمن قرار گرفتی ، دشمن ذهن تو را فریب داده و مسیر حسینی شما را عوض کرده است.

وی ادامه داد: وقتی چشم عفت و غیرت به خطر بیفتد ، همنشینی با یزیدیان افتخار می شود.

وی با بیان این که فضای امروز برای نسل جوانان در خطر است، پس باید مکتب امام حسین علیه السلام را در وجود جوانان محکم کنید، گفت: اگر قرار است در مکتب حسینی باشیم بدانید حسینی بودن در زمان خودش تحریم، مشکلات و هزینه دارد و در عین حال بدانید پس از حسینی بودن فرج در انتظار است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: امروز همچنان شهید امنیت و وطن می دهیم ، زیرا یزیدیان هستند ، بدانید حسینیان هم با تمام وجود هستند. پس همه باید مراقب تحریم، تحقیر و تزویر دشمن باشیم.

فرمانده انتظامی مازندران نیز در این مراسم با بیان این که امیدواریم هرگز راه شهدا و آرمان های آنان را از یاد نبریم، گفت: امروز به برکت خون شهدا امنیت کشور برقرار و ارزش های اسلامی و انقلاب در حال گسترش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *