دسته‌ها
آرشیو

پایان رزمایش نیروی دریایی ارتش در دریای خزر

تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۱ نداجا در بزرگترین دریاچه جهان با رژه یگان‌های شناور دریایی و یگان‌های پروازی با موفقیت پایان یافت.

عکاس(موسی تقوی نمین) منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بهره گیری از تاکتیک‌ها و استفاده از دستاورد‌ها و تجهیزات نیروی دریایی ارتش، استفاده از انواع سامانه‌های تولید داخل از جمله سامانه‌های الکترواپتیکی و همچنین سامانه‌های جنگ الکترونیک موجود در یگان‌های شناور، در این تمرین دریایی مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفتند.

همچنن عملیات شناسایی شناور‌ها توسط هواپیما‌های بدون سرنشین «یسیر» و «ابابیل»، تمرین عملیات رزمی توسط تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش با به کارگیری تجهیزات و سلاح‌های مورد نیاز با پشتیبانی بالگرد‌های ۲۱۲ و ناو‌های موشک انداز، اتخاذ روش‌های تمرین شده رزمی و تکیه بر رصد دقیق اطلاعاتی و بکارگیری سامانه‌های اخلالگر راداری، اجرای عملیات‌های چریک و ضد چریک و عملیات نفوذ به ساحل، کنترل منطقه سرزمینی و اطلاعاتی و اجرای تیراندازی به اهداف سطحی و هوایی، از اقدامات انجام شده در این تمرین دریایی بود.

تمرین دریایی امنیت پایدار ۱۴۰۱ با بهره گیری از ظرفیت تمامی یگان‌های ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش شامل؛ منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع)، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)، مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع)، مرکز آموزش تکاوران دریایی قمر بنی هاشم (ع) و پایگاه‌های دریایی امیرآباد و آستارا انجام شد.

گفتنی است، اعلام پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار، نمایش توانمندی و آمادگی رزمی و اشراف اطلاعاتی، تمرین آموزش‌ها و انتقال تجارب به نسل جوان، اعلام آمادگی برای همکاری مشترک با سایر کشور‌های حاشیه خزر برای استمرار امنیت در این پهنه آبی، آزمایش سامانه‌های مدرن تولید داخل از اهداف برگزاری این تمرین دریایی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *