دسته‌ها
آرشیو ساری

نمازجمعه ساری به امامت نماینده ولی فقیه در مازندران

نمازجمعه این هفته ساری به امامت “آیت الله محمدی لائینی” نماینده ولی فقیه در استان مازندران و سخنرانی “سردار ملکی” مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران و باحضور “سید محمود حسینی پور” استاندار و همچنین “نوبخت” فرماندار مرکز استان و” طالبی” شهردار ساری و دیگر مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در هفته دفاع مقدس برگزار شد.

عکاس(محسن هدایتی بنیاد آباد) منبع: خزرنما

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در نماز عبادی-سیاسی جمعه ساری با اشاره به ناتوانی دشمنان در مقابله با آرمان های انقلاب اسلامی افزود: امروز دشمن با ناتوان دیدن خود در ابعاد معرفتی و بصیرتی، به بعد سیاسی نظام اسلامی متمرکز شده است تا با حمله به مبانی سیاسی توطئه خود برای به زانو درآوردن نظام عملی کند. 

به گزارش ایرنا،وی به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: معظم له در سخنان خود بر مقاومت تاکید داشتند که مبتنی بر این بود که امروز دشمن با تمامی ابزارها و انواع فتنه سعی در ضربه زدن به اسلام و انقلاب اسلامی دارد. 

رییس جمهور چهره واقعی قدرت سخن و دیپلماسی را در سازمان ملل به نمایش گذاشت

نماینده ولی فقیه در مازندران به سخنرانی اخیر رئیس جمهور در هفتاد و هفتمین مجمع سالانه سازمان ملل متحد اشاره و سخنان آیت الله رئیسی را جلوه ای واضح از دیپلماسی قدرت دانست و افزود: آنچه رئیس جمهور در صحن علنی سازمان ملل به نمایش گذاشت چهره واقعی از قدرت سخن و دیپلماسی کلمه بود که ادا شد. 

آیت الله محمدی لائینی همچنین قله رفیع این سخنرانی را بالا بردن تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قلب سرزمین دشمن عنوان و اظهارکرد: امروز باید گفت که ما در اوج عزت و قدرت قرار داریم و این قدرت را از خون شهدا و اندیشه امام(ره) نشات می گیرد.

وی ادامه داد: امروز توسل به ولایت فقیه و سید شهدا باعث شد تا نظام جمهوری اسلامی و مسئولان فراتر از هر مرز و منطقه ای ندای آزادی ، استقلال و عزت را سر بدهند. 

امام جمعه ساری در بخش دیگری از سخنانش بر وقایع اخیر اشاره کرد و گفت: این اتفاقات نیز بهانه ای دیگر برای دشمن جهت عرض اندام بود که در پی شکست های مکرر در عرصه های مختلف از جمله تحریم های اقتصادی بروز کرد. 

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: امروز دشمن به رهبری آمریکا و با ابزار رسانه سرمایه گذاری فکری و مالی عظیمی برای شکست مقاومت ملت ایران کرده است که امروز رهبر معظم انقلاب این مقاومت را اولویت میداند و نشان از بصیرت ولی فقیه در پیچ های مختلف دارد. 

وی با کوچک شمردن تعداد اغتشاشگران بیان کرد: امروز مردم هشیارتر از گذشته دیگر در زمین دشمن بازی نمی کنند و فریب چهره ظاهری آن ها را نمی خورند. مردم با بصیرت ایران و مازندران همواره با حمایت از نیروی مظلوم انتظامی و توسل به خون شهدا اربعین دیگری شکل داده اند تا بگویند آمریکا و فتنه گران خود فروخته هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

وی تخریب اموال عمومی، قرآن سوزی، توهین و دست درازی به نوامیس را نشان از عجز و ناتوانی دشمن در برابر مقاومت ملت ایران دانست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه ساری با اشاره به اتفاقات اخیر کشور گفت: امروز دنیای استکبار با رقصنده نمایی به دنبال سرنگونی نظام اسلامی است اما باید بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام قدرت به مسیر خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار عبدالله ملکی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی-سیاسی جمعه ساری با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهارکرد: جنگ تحمیلی علیه ایران برنامه ریزی شده از سوی دشمن و یک جنگ بین المللی در مقیاس کوچک بود.

وی با اشاره به حمایت های دولت های بزرگ غربی از دشمنی که طرف جنگ ایران بود، بیان کرد: تمامی مختصات و پیش بینی و تجهیزات دشمنان درست و  برآوردهایشان کامل بود.

سردار ملکی ادامه داد: دشمنان و ابرقدرت های غربی اما به سه عامل توجه نکردند، اینکه ما عاشورا و معرفت داریم و پشتوانه محکمی چون قرآن و پیامبر(ص) تکیه گاه این ملت است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت: دشمن به قدرت امام خمینی(ره) و درایت ایشان توجه نکرد، دشمن قدرت مردم و ولایت مداری ما را جدی نگرفت و تا به امروز هم این دشمنی و اشتباهات ادامه دارد.

سردار ملکی افزود: ما با وصل به عاشورا و مقاومت تمامی نقشه های دشمن و پیش بینی های آنان را با خاک یکسان کردیم.

وی ادامه داد: ما فراموش نکرده ایم در کردستان و کرمانشاه دهها هزار شهید دادیم. ما با کومله جنگیدیم و امروز دشمن اما با رمز مهسا به دنبال قدرت نمایی است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اتفاقات اخیر کشور گفت: این امتحانی دیگر است و بار دیگر با قدرت گیری از شهدا از این امتحان نیز سربلند خواهیم بود.

سردار ملکی افزود: امروز ما ناراحتیم جوانان و نوجوانانمان اسیر فضای مجازی شدند. ما ناراحتیم که نوجوانان پاک و معصوم ما اینگونه در دام دشمن افتاده اند و دشمن از پاکی آنان سوء استفاده میکند و این ما را در برابر شهدا شرمنده و خجالت زده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *