دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

نشست خبری ” کاویان” مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران

نشست خبری” عطااله کاویان” مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران به مناسبت هفته محیط زیست در ساری برگزار شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

عطالله کاویان مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در نشست خبری به‌ مناسبت فرارسیدن هفته محیط زیست (۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه)، ضمن گرامیداشت این هفته و یاد شهید آیت الله رئیسی و همراهانش با بیان اینکه راه شهید خدمت بر زمین نمی‌ماند، اظهار کرد: هفته محیط زیست امسال را با شعار “سهم من در تداوم حیات” بزرگ میداریم.

به گزارش فارس، کاویان با اشاره به فعال شدن بیش از ۱۰۰ خانه محیط زیست در کمتر از یک سال گذشته، اعلام کرد: حدود ۳۰۰ برنامه در حوزه اداره کل و خانه‌های محیط زیست در این هفته اجرا می‌شود.کاویان با اعلام اینکه در هفته محیط زیست، میز خدمت در میعادگاه‌های نماز جمعه شهرهای استان به‌صورت حضوری برپا خواهد شد از دیدار با حضور محیط بانان با آیت الله محمدی لائینی خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از ۲۵میلیارد تومان میزان اعتبار جذب شده از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری به مازندران و ۵۰میلیارد قطعی و ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای انهار تالاب میانکه را اعتبار جذب شده در دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران و جذب ۹۳درصدی آن خبر داد.

وی با اشاره به تلاش این اداره کل برای ارائه آموزش، عنوان کرد: در بین ۲هزار و ۵۰۰ خانه محیط زیستی که در کشور طی دو سال اخیر افتتاح شد یک خانه از استان رتبه برتر را کسب کرد.

کاویان گفت: در حوزه ریزگردها در استان ایستگاه پایش کیفی هوا که نشان بدهد نداشتیم، خوشبختانه در یک سال گذشته سه ایستگاه در نکا، آمل و چالوس مستقر کردیم که شرایط وقوع آلودگی هوا را می‌سنجد و داده‌ها را داریم.مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: طرح احیای تالاب میانکاله پنج ساله بوده سال آینده به اتمام می‌رسد، در این مدت ۷۶کیلومتر لایروبی انهار ورودی داشتیم که آب شیرین می‌آورد، خوشبختانه امسال ۶هزار و ۵۰۰ هکتار آبگیری جدید در ضلع غربی تالاب داشتیم، ۱۱۰ کیلومتر لایروبی نشده داریم.

وی تصریح کرد: در حوزه پسماند باید دنبال مافیای پشت پرده زباله برویم، در استان هشت پهنه مصوب پسماند داریم، اعتقاد داریم در طول این دو سال پیگیری در حوزه پسماند زیاد انجام شد، عقب‌ماندگی نیم قرن در این حوزه ظرف دو الی چند سال حل نمی‌شود.

کاویان اعلام کرد: ۲۰صنعت سبز و ۵۶ واحد صنعتی آلاینده در استان مازندران داریم، کارخانه زباله‌سوز نوشهر روزانه ۲/۵ الی ۳ مگاوات برق تولید می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: مقدار پست‌های بلاتصدی در حفاظت محیط زیست مازندران نسبت به کشور کمتر است، البته ۴۰درصد از پست‌ها خالی است و کمبود نیرو ولو محیط‌بان داریم، در حال حاضر ۱۱ نیروی محیط‌بان در حال جذب هستند.

وی در پایان عنوان کرد: در حوزه اقتصاد دریامحور بیش از ۹۰درصد مجوزهایی که دادیم احیا و اجرا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *