دسته‌ها
آرشیو

نشست خبری وِیژه احداث پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر

نشست خبری وِیژه احداث پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر باحضور شهردار و اعضای شورای شهر و رئیس حوزه هنری مازندران برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران مهدی معصومی گرجی در نشست خبری شهرداری نوشهر که با حضور جمعی از معاونان شهردار نوشهر و اعضای شورای اسلامی این شهر با موضوع پردیس سینمای مهر برگزار شد، گفت: پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر در چهار سالن ساخته شده که شامل یک سالن ۸۰ نفره، دو سالن ۴۰ نفره و یک سالن ۳۰ نفره ویژ کودکان است.

 وی هزینه ساخت این پردیس سینمایی را حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد  و افزود که این مبلغ از محل اعتبارات حوزه هنری مرکز تامین شده است.

رییس حوزه هنری مازندران اظهار داشت : قرارداد نخستین پردیس سینمایی حوزه هنری مازندران از طریق تعامل این مرکز با شورای اسلامی و شهرداری نوشهر در بهمن ماه سال گذشته امضا شده و در ادامه با حضور موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز ( وابسته به حوزه هنری ) به عنوان مرجع توسعه و ساخت سینما در کشور در کمتر از چهار ماه به بهره برداری نزدیک شد؛  همچنین طبق تفاهم پس از گشایش، این پردیس به مدت هشت سال در اختیار حوزه هنری خواهد بود.

  وی مهم ترین هدف از راه اندازی پردیس سینمایی را تقویت و رشد فضای فرهنگی استان بویژه در غرب مازندران برشمرد و گفت : به دنبال احداث پردیس سینمایی ایران در ساری هستیم و برای احداث پردیس سینمایی در سایر شهرهای مازندران نیز با فراهم شدن زیر ساخت آمادگی داریم .

معصومی افزود: حوزه هنری به عنوان یک مرکز تخصصی فرهنگی هنری انقلاب اسلامی در تلاش برای انجام کارهای بزرگ و ارزشمند در جهت آرامش تعالی و رشد جامعه و همچنین حفظ فرهنگ، آداب و رسوم ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

همچنین رییس شورای اسلامی نوشهر نیز در این جلسه، افتتاح پردیس سینمایی مهر را یک ظرفیت خوب برای شهر برشمرد و گفت: این پردیس نقش بسزایی در فرهنگ شهر بویژه برای قشر متوسط جامعه خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حالت معمول پردیس سینمایی به تنهایی یک مجموعه فرهنگی است و با دارا بودن امکاناتی مانند سالن سینما، گالری و نمایشگاه، فروشگاه های فرهنگی، سالن نمایش و …در یک مجموعه، فرصت خوبی برای فعالیتهای فرهنگی هنری ایجاد میکند. با این حال پردیس سینمایی مهر نوشهر در یک مجموعه تجاری و محل حضور شهروندان  ( با رعایت استانداردهای لازم)  ایجاد شده تا بخشی از نیازهای این عزیزان را تامین کند.

محمد صالح خویی تصریح کرد: برای راه اندازی این پردیس ۴۰۰ متر مربع زمین در مجتمع همافران به این پردیس اختصاص یافت.

شایان ذکر است که پردیس سینمایی مهر همافران نوشهر بزودی و تا نیمه خرداد ماه سال جاری آغاز به کار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *