دسته‌ها
آرشیو

نشست خبری “فخاری” مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران

نشست خبری غلامعلی فخاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد.

عکاس(زینب ذبیحی) منبع: خزرنما

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از تدوین سند چشم انداز هشت ساله هلال احمر استان خبر داد و اظهار کرد: در این سند راهبردی تمامی برنامه ها و چشم انداز توسعه زیرساختهای هلال احمراستان دیده شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران دکترغلامعلی فخاری در نشست رسانه ای به مناسبت هفته هلال احمر (18 الی 24 اردیبهشت ماه) و یکصدمین سال تاسیس هلال احمر اظهار کرد: افتخارهلال احمر کمک به مردم است.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر مازندران یکی از فعال ترین جمعیت های کشور محسوب می شود که به لحاظ ویژگیهای خاص استان اعم از پذیرش میلیونها گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال نظیر نوروز و تابستان از یک سو و تعدد حوادث طبیعی و انسانی از سوی دیگر، تقریبا بطور مداوم درتمام طول سال در آماده باش کامل به سر می برد.

وی گفت:قابلیت و توانمندی ارائه خدمات امداد ونجات جمعیت هلال احمر مازندران باعث شده که این استان بعنوان «استان معین» برای کلان شهر تهران لحاظ شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: هلال احمر می کوشد با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود بویژه همت بلند نیکوکاران، خیران ،داوطلبان ،جوانان ، نجاتگران وامدادگران خستگی ناپذیر، بر دامنه خدمت رسانی به اقشارمتاثر از حوادث بیافزاید و نیازمندان بیشتری را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

وی از برگزاری37 عنوان برنامه در هفته هلال احمر در استان خبر داد و گفت: اجرای برنامه های آموزشی فرهنگی، برگزاری مانور امدادی، ارائه خدات درمانی رایگان و توجه به مناطق محروم، برگزاری یادواره شهدا، تجلیل از خانواده شهدای امدادگر و نصب المان ها در سطح شهر از برنامه های هفته هلال احمر در استان است.

دکترفخاری با اشاره به اینکه استان مازندران جز استانهای حادثه خیز است، تصریح کرد: مردم باید با ارائه آموزش ها همیشه آماده باشند و هلال احمر استان آماده همکاری دراین زمینه است.

وی با اعلام اینکه 15 گردنه پرخطر در استان داریم، افزود: بیشترین سیل و آبگرفتگی در استان وجود دارد و به عنوان آسیب مطرح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به آزادسازی سواحل، ادامه داد: مخاطرات در سواحل بیشتر شده است و نباید از این موضوع غافل شویم.

این مسئول شرایط حادثه خیزی در مازندران را بالا دانست و گفت: ماموریت ما ارتقای آمادگی میدانی و عملیاتی است.

دکتر فخاری با اعلام فعالیت 34 پایگاه امدادی در استان، گفت: 55 هزار نیرو در حوزه امداد و نجات، جوانان و درمانی ساماندهی شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه 16 انبار در 13 شهرستان با 7 هزار مترمربع فضای امدادی داریم ، تصریح کرد: کمبود زمین مهم‌ترین مشکل در راه اندازی انبار امدادی است و دنبال ارتقای تجهیزات امداد و نجات  هستیم.

وی از انجام 3 هزار و 334 فقره عملیات امدادی در سال گذشته در استان خبر داد و گفت:در این عملیات ها به 19 هزار و 702 نفر خدمات ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به بروزرسانی ایستگاه های رادیویی برای تسهیل در ارتباط گیری بین نیروها، اظهار کرد: در سال گذشته 762 مانور امدادی در استان برگزار شد.

دکترفخاری با اشاره به احداث مرکز بزرگ تخصصی توانبخشی مراقبت از بیماران تحت حاد در قائمشهر، گفت: این مرکز 11 بخش تخصصی دارد و برای تکمیل آن حدود5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه  18 هزار و 654 عضو داوطلب داریم، اظهار کرد: با هدف خدمت رسانی سریع در مناطق روستایی و شهری 320 خانه هلال در استان راه اندازی شد.

دکترفخاری از اختصاص 32.5 میلیارد تومان برای تجهیز پایگاه های امداد و نجات در سفر رئیس جمهور به مازندران خبر داد و گفت: این اعتبار نقدی برای تکمیل پایگاه امداد و نجات دریایی فریدونکنار، تکمیل پایگاه امداد و نجات مکارود چالوس، تکمیل پایگاه امداد و نجات کوهی‌‌خیل جویبار، تکمیل پایگاه امداد و نجات حسین آباد بهشهر، تکمیل ساختمان اداری امدادی درمانی و انبار امدادی نوشهر و احداث ساختمان اداری و امدادی بابلسر در نظر گرفته شده است و تا کنون حدود 6میلیاردتومان را دریافت کردیم و مابقی طبق برنامه انجام خواهدشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *