دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

نشست خبری “امید نیک نژاد” مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

نشست خبری “امید نیک نژاد” مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با موضوع ارائه گزارش عملکرد و خبر ورود چوب و کاغذ مازندران از آذر ماه به بورس برگزار شد.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد)منبع: خزرنما

در این نشست خبری؛مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران از ورود شرکت چوب و کاغذ استان ، از آذر ماه امسال به بورس خبر داد.

امید نیک نژاد در نشست خبری افزود: مقدمات برای اینکه این شرکت تا قبل از پایان سال در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده سازمان بورس قرار بگیرد در حال نهایی شدن است.

او با اشاره به اینکه کد بورسی و کدال دریافت شد افزود: تلاش می شود سهام شرکت چوب وکاغذ مازندران آذر ماه امسال با نام چکام در بازار دوم فرابورس و در تالار دوم عرضه شود.

او ادامه داد: هنوز ارزش اولیه ومیزان سهام شرکت مشخص نشده، اما بر اساس بررسی‌ها  ۱۱ تا ۱۵ درصد سهام این شرکت قابلیت عرضه در بورس را دارا است.

نیک نژاد استقبال از عرضه کاغذ‌های ایرانی برای کتب درسی با توجه به تولید ۴۲ هزار تنی پارسال این شرکت و برنامه ریزی برای تولیبد ۵۰ هزارتن درسال کنونی را از دلایل استقبال عرضه سهام شرکت چوب وکاغذ مازندران در بورس اعلام کرد.

وی تاکید کرد: این شرکت ۱۲۰۰ میلیارد تومان با وزرات آموزش و پرورش برای تامین کاغذ کتب درسی قرارداد دارد، ضمن اینکه گردش مالی شرکت برای خرید مواد اولیه و فروش محصولات ۵ هزار میلیارد تومان است.

نیک نژاد از طراحی و تولیدات جدیدی مانند کاغذ مایه مقوا، کاغذ مایه، کاغذ دیواری، کاغذ ام دی، کاغذ نوت بوک و کاغذ تحریر در واحد صنعت این شرکت خبر داد و افزود: پارسال دو میلیون و ۱۰۰ یورو صادرات داشتیم و امسال هم‌میزان صادرات به سه میلیون یورو خواهد رسید.

وی همچنین گفت: این شرکت ۳۰۳ هزار متر مکعب چوب از سازمان جنگل‌ها و مراتع مطالبه دارد شرکت چوب و کاغذ مازندران درصدد است ما به ازای این مطالبه، مجوز استفاده از درختان شاخه شکسته در جنگل، طرح‌های عمرانی، آورده سیلاب‌ها و … را از سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اخذ کند.

نیک نژاد یکی از عوامل اصلی در نرسیدن به ظرفیت واقعی تولید این کارخانه را محدودیت‌های تامین انرژی برق و گاز در فصول تابستان و زمستان دانست و گفت: این محدودیت‌ها موجب شد از قرارداد سال گذشته با کشور عراق فقط یک پنجم آن محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *