دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

مراسم تکریم و معارفه مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مازندران

آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران با حضور مهندس محسن صفدری عضو هیات مدیره بانک کشاورزی، دکتر حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران، مدیران سیستم بانکی و دستگاه‌های اجرایی و تولیدکنندگان بخش کشاورزی برگزار شد.

عکاس(زینب ذبیحی) منبع: خزرنما

به گزارش روابط عمومی مدیریت بانک کشاورزی استان مازندران، مهندس محسن صفدری عضو هیات مدیره بانک کشاورزی در این مراسم گفت: هر زمان کشور در شرایط خطیر اقتصادی قرار گرفت بانک کشاورزی با عملکرد مطلوب و به هنگام خود به کمک دولت‌ها برای فائق آمدن بر مشکلات شتافته است.

وی بابیان اینکه تأثیر بانک کشاورزی علاوه بر تولید از ابعاد اجتماعی و سیاسی نیز بسیار حائز اهمیت است افزود: در بحث مردمی سازی و هدفمندی یارانه‌ها بانک کشاورزی توانست با عملکرد خود تا حد زیادی مشکلات را کاهش دهد.

وی در خصوص تأثیر بانک کشاورزی در حمایت از تولید و بازار مصرف گفت: در مواقعی با ورود به هنگام بانک کشاورزی در عرصه تولید در بازار اثرات کاهشی قیمت را شاهد بوده‌ایم.

وی اظهار داشت: خدمت به بخش کشاورزی و فراهم نمودن ثبات امنیت غذایی کشور نعمت بزرگی است که خداوند نصیب کارکنان بانک کشاورزی نموده است که باید قدردان این نعمت الهی باشیم. صفدری تصریح کرد: موضوعی که در بانک کشاورزی بیشتر به چشم می‌آید پرداخت تسهیلات است ولی باید به این نکته توجه داشت که بانک کشاورزی علاوه بر پرداخت تسهیلات مسئولیت‌های اجتماعی دیگری هم دارد که باید به آن پرداخته شود.

وی اذعان داشت: مسئله‌ای که کمتر به آن توجه می‌شود موضوع جذب منابع است، زمانی بانک می‌تواند به تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود به‌درستی عمل کند که در جذب منابع موفق باشد.

وی یادآور شد: برای اینکه بتوانیم تأثیرگذاری خود را در همه حوزه‌ها افزایش دهیم باید یک ارتباط منطقی میان بانک و مشتریان که تأمین‌کنندگان اصلی منابع هستند برقرار کنیم و درعین‌حال تعادلی میان منابع و مصارف ایجاد نماییم.

وی اظهار داشت: امروز ارتباط بانک با مشتریان یک ارتباط متقابل است و نمی‌توان مشتری را نادیده گرفت، باید به درخواست مشتری اهمیت داد و خدمات مناسبی و متنوعی را به وی ارائه نمود.

عضو هیات مدیره بانک کشاورزی از تدوین سند راهبردی بانک خبر داد و گفت: اداره بانک به‌صورت سنتی دیگر امکان‌پذیر نیست و باید با تغییر ساختارها به سمت بانکداری نوین حرکت کنیم.

وی در خصوص لزوم تحول در بانک کشاورزی سخن به میان آورد و گفت: اقدامات بسیار خوبی از قبیل تدوین سند راهبردی و پروژه‌های تحول دیجیتال بانک به تصویب وزارت امور اقتصاد و دارایی رسیده و در حال اجراست ازاین‌پس و با اجرای تحولات صورت گرفته شاهد ارائه خدمات مدرن و نوین بانکی در بانک کشاورزی خواهیم بود.

صفدری بابیان اینکه تحولات انجام‌شده در بانک کشاورزی می‌تواند سرآغازی برای ورود بانک کشاورزی به عرصه جدید بانکداری نوین شود افزود: افتتاح حساب الکترونیکی غیرحضوری و پرداخت تسهیلات غیرحضوری دو نمونه از خدمات نوین بانک کشاورزی است که تا پایان سال جاری در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

وی اذعان داشت: در آینده‌ی نزدیک شاهد تبدیل‌شدن بانک کشاورزی به یک بانک مدرن و نوین خواهیم بود. وی خاطرنشان کرد: به‌زودی شاهد تحولات اساسی در بخش‌های راهبردی و سیاست‌گذاری، ضمانت‌نامه‌های بانکی و پرداخت تسهیلات خواهیم بود تا بتوانیم چابک و به‌موقع به نیازهای مشتریان را به بهترین شکل ممکن پاسخ دهیم.

بر اساس این گزارش: دکتر حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران با تشکر و قدردانی از زحمات مهندس قزل سفلی در زمان تصدی مسئولیت مدیریت شعب بانک کشاورزی مازندران در سخنانی گفت: استان مازندران علاوه بر ظرفیت‌های متعدد در حوزه‌های گردشگری، صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و … در حوزه‌ی کشاورزی نیز از استان‌های برخوردار محسوب می‌شود به‌طوری‌که مازندران در تولید 14 محصول رتبه‌ی اول کشور را از آن خودکرده و سالانه بالغ‌بر 5/7 میلیون تن محصولات و تولیدات استان وارد بازارهای داخلی و گاها بین‌المللی می‌شود.

خیریانپور بیان داشت: این تنوع تولید در حوزه کشاورزی قطعاً نیازمند یک پشتیبان مالی توانمند است و بانک کشاورزی به‌عنوان بانکی تخصصی در بخش کشاورزی این مسئولیت خطیر را بر عهده دارد.

وی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا عملکرد بانک کشاورزی مازندران در بخش مکانیزاسیون عملیات نشاکاری قابل‌تحسین و تقدیر است به‌گونه‌ای که در کوتاه‌ترین زمان ممکن باهمت و تلاش مجموعه‌ی بانک کشاورزی مازندران مکانیزاسیون عملیات نشاکاری از 50 درصد به بیش از صد درصد رسید.

وی بیان داشت: نقش‌آفرینی بانک کشاورزی در اجرای هدفمندی یارانه‌ها و حذف یارانه‌ نهاده‌های دامی غیرقابل‌انکار است.

وی در پایان افزود: در سال‌های اخیر بانک کشاورزی استان مازندران نقش کلیدی، مهم و محوری در شورای هماهنگی بانک‌ها، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی داشته است.

این گزارش می افزاید: مهندس محمدتقی قزل سفلی در این جلسه طی سخنانی از همکاری و تعامل مطلوب مسئولان استان مازندران با بانک کشاورزی قدردانی کرد و افزود: در سال‌های اخیر بانک کشاورزی استان روند رو به رشدی در تمامی شاخص‌ها ازجمله، بهبود عملکرد، رشد سرانه سپرده‌های مردمی و سهم از بازار و … داشته است که این مهم نشان‌دهنده تحقق همدلی و هم‌زبانی در استان مازندران است.

شایان‌ذکر است: دکتر هوشنگ حیدر نژادیان مدیر جدید شعب بانک کشاورزی استان مازندران، ضمن قدردانی از حسن اعتماد مدیرعامل و اعضای محترم هیات مدیره بانک کشاورزی به قابلیت بالای توسعه استان مازندران در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: تنها راه رسیدن به این توسعه، تلاش، همدلی و همکاری یکایک پرسنل شریف و خدوم بانک کشاورزی در استان مازندران است.

وی بیان داشت: ارزش و اهمیت بخش کشاورزی بر هیچ‌کس پوشیده نیست از سوی دیگر امنیت یک کشور درگرو امنیت غذایی است و نقش بخش کشاورزی در این میان نقشی بی‌بدیل و غیرقابل‌انکار است.

حیدر نژادیان با اشاره به این مطلب که اولویت محوری مجموعه‌ی بانک کشاورزی حمایت از تولید و حمایت از بخش کشاورزی است افزود: بانک کشاورزی به‌عنوان بازوی توانمند تأمین منابع بخش کشاورزی پیشینه ارزشمندی دارد که بررسی سبقه ی 90 ساله‌ی بانک گواه این مدعاست.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران بابیان اینکه بانک کشاورزی رفیق روزهای سرد و گرم بخش کشاورزی است افزود: اعتماد تمامی دولت‌ها به بانک کشاورزی در مقاطع مختلف بر توانمندی این بانک تخصصی صحه گذاشته است.

وی ادامه داد: هرگاه قرار بر اجرای مأموریت خطیر و کار ارزشمندی در کشور شده سهم بیش از ۵۰ درصدی آن بر عهده بانک کشاورزی بوده است این توفیقات تنها در سایه‌سار تلاش تمامی کارکنان خدوم و متعهد بانک کشاورزی در سراسر کشور امکان‌پذیر بوده است.

وی در پایان سخنانش مشتریان بانک را سرمایه و صاحبان اصلی بانک خواند و افزود: بانک کشاورزی با عملکرد 90 ساله‌ی خود در عرصه‌ی بانکداری کشور ثابت کرده است که امین مطمئنی برای مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *