دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره جوان موثر مازنی در ساری

مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره جوان موثر مازنی در ساری برگزار شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران گفت: ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت جوان مازندران اضافه شدند.

محمدرضا ییلاقی در جشن بزرگداشت هفته جوان و آیین تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره جوان موثر مازندرانی در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری اظهار کرد: در سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت جوان استان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید.

وی یادآور شد: شورای عالی جوانان به جهت افزایش امید به زندگی از سال ۱۳۹۸ میزان سن جوانی را که بین ۱۴ تا ۲۹ سال تعریف شده بود به ۱۸ تا ۳۵ سال تغییر داد که این مساله موجب تغییر برنامه‌ها و رویکردها در رابطه با جوانان شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه در نسل گذشته همیشه این گلایه وجود داشت که تجلیل‌شوندگان از قبل مشخص هستند اما ما بعنوان اولین استان این رویکرد را تغییر دادیم، ادامه داد: هدف‌مان این بود از جوانانی که در بخش‌های مختلف از جمله هلال احمر، ورزش، اجتماع، رسانه و فعالیت‌های جهادی و داوطلبانه حرکت موثری داشتند، تجلیل کنیم.

ییلاقی با اشاره به اینکه موفقیت در نتیجه یک کار تیمی میسر می‌شود، یادآور شد: در رویداد اتم که یک الگوی تجربی موفق بود، گروه‌های ۵ تا ۹ نفره توانستند کار تیمی اجتماعی خوبی را به سرانجام برسانند.

وی افزود: امروز ۲۰ اداره‌کل ستادی گردهم آمدیم تا دومین جشنواره موثر مازندرانی و هجدمین جشنواره جوان برتر ایران زمین را اجرا کنیم.

ییلاقی در پایان تاکید کرد: باید جامعه توان‌یابان را جدی‌تر دنبال کنیم و ارتباط بیشتری با این قشر داشته باشیم.

ورزش مازندران بالاتر از ۲۷ کشور آسیایی قرار دارد

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: ورزش مازندران به تنهایی بالاتر از ۲۷ کشور آسیایی قرار دارد.

علی رجبی نیز در این آئین اظهار کرد: شهرستان کوچک گلوگاه در حوزه ورزش قهرمانی از یک استان کشور بالاتر است.

وی ادامه داد: استان مازندران ۵ المپیکی و ۳ کاندیدای المپیک دارد که امیدواریم سهمیه‌مان به ۸ ورزشکار برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران افزود: جوان مانند یک آسمان صاف و زمین کشت نشده است و می‌تواند بالاتر از انتظار کار کند.

رجبی با اشاره به اینکه مردمی که رویا دارند، فقر را نمی‌شناسند، اضافه کرد: جوانی که رویا دارد نیازی به چیزی نداشته و با آن رویای خودش موفق خواهد شد چرا که دنیا متعلق به کسانی است که رویاهای بزرگی دارند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره نشان داد در حوزه علمی، کشاورزی، هنر و ورزش، جوانان خلاق و موثری در استان مازندران وجود دارند.

افتخارآفرینی جوانان از میدان جنگ تا میدان ورزش

در ادامه حجت‌الاسلام فلاح نماینده آیت‌الله لائینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: جوانان این سرزمین از دفاع مقدس تا عرصه‌های ورزشی، عزت آفریدند.

وی افزود: جوانان این مرز و بوم در میدان مسابقات ورزشی و میدان جنگ بارها فرهنگ شهادت، رشادت و عزت را با قدرت و شهامت به رخ کشیدند و پرچمدار شدند.

حجت‌الاسلام فلاح با تکریم زنان ایران زمین خاطرنشان کرد: زنان چه در میدان جنگ و چه در عرصه ورزش دوشادوش برادران، مردانه ایستادند و اجازه ندادند هیچ کس در دنیا به ملت با دید دیگر نگاه کند.

طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست

همچنین سید علی سلیلی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از روند موجود طلاق ابراز نگرانی کرد و گفت: طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست.

سید علی سلیلی اظهار کرد: طلاق‌های امروزی ناشی از مشکلات اقتصادی نیست و نگذارید برخی با وارونه جلوه دادن حقایق به مطامع خود برسند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ساری تنها یک شعبه طلاق داشت اما هم اکنون ۴ شعبه دایر و یک شعبه در شرف افتتاح دارد، افزود: طلاق‌های کنونی عبارت است از ناهنجاری‌های فرهنگی که عمده آن وارداتی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از سبک زندگی نادرست امروزی گلایه کرد و گفت: ۹۰ هزار زن مطلقه در استان زندگی می‌کنند و ۱۳۰۰ نفر نیز تحت پوشش مراکز زنان در معرض ایدز و هپاتیت در ساری و آمل هستند.

سلیلی با بیان اینکه در جنگ ترکیبی و پیوست معیشت و اقتصاد نتوانستیم موفق شویم، خاطرنشان کرد: عرصه عرصه جنگ نابرابر است اما آینده از آن ملتی بوده که طرفدار خدا هستند.

قابل ذکر است، در پایان مراسم از” زینب ذبیحی” هنرمند عکاس خزرنما به عنوان یکی از جوانان موثر مازندرانی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *