دسته‌ها
آرشیو

سفر یک روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مازندران

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بازدید از چند طرح زیرساختی و ارتباطی و همچنین حضور و سخنرانی در نماز جمعه و میز خدمت شهر ساری همزمان با سومین روز از هفته گرامیداشت دولت به استان مازندران سفر کرد. ‎

عکاس(ارسالی) منبع: درگاه اطلاعرسانی استانداری مازندران و فرمانداری ساری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت زمینی از شهرستان سوادکوه وارد مازندران شد و در روستای جمشید آباد مورد استقبال استاندار مازندران قرار گرفت.  

بازدید از روستای جمشید آباد در شهرستان سوادکوه به عنوان یکی از روستاهای فاقد پوشش مخابراتی مازندران، دیدار با خانواه شهید محسنی در روستای اندارگلی شهرستان سوادکوه شمالی، شرکت در میز خدمت و دیدار چهره به چهره با شهروندان ساروی و حضور و سخنرانی در نماز جمعه ساری و بازدید از یکی از شرکت های دانش بنیان درحوزه ارتباطات مازندران از جمله برنامه های سفر یک روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان بود.  

بنا به اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران در دولت سیزدهم با نصب سایت های مخابراتی جدید و ارتقاء سایت های موجود پوشش صوت و اینترنت ۱۲۳ روستای مازندران تقویت شده است.  

در این مدت دولت ۱۴ سایت جدید در حوزه ارتباطات برای پوشش ۳۱ روستای مازندران به بهره برداری رساند که برای ایجاد آنها ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد وتا پایان هفته دولت امسال ۱۰ سایت دیگر برای ترمیم پوشش ارتباطی ۱۶ روستای دیگر در استان به بهره برداری می رسد.  

فیبر گذاری به طول بیش از ۳۶۶ کیلومتر با صرف اعتبار ۵۴ میلیارد تومانی درشهرستان های ساری، سوادکوه، بابل و نکا انجام شد.

در سه ماهه نخست امسال ۱۸ سایت برای پوشش ارتباطی ۵۵ روستا اجرا شد  و ارتقای هفت سایت دیگر تا پایان هفته دولت امسال در دستور کار این اداره کل قرار دارد که دولت تنها در این بخش ۳۰ میلیارد تومان اعتبار صرف کرد.

یکهزار و ۱۴۲ طرح اقتصادی و عمرانی با هشت هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می شود.

۹۳۵ طرح در این هفته در استان افتتاح خواهد شد که برای آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها، چهارهزار و ۴۷۳ میلیارد تومان هزینه شده است. با افتتاح این طرح ها برای یکهزار و ۵۳۹  اشتغالزایی شده است.

۲ هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در یکسال فعالیت دولت سیزدهم ۲ هزار روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند / در تلاشیم تا تمامی روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان امسال به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند. ‎

عیسی زارع پور در جمع نمازگزاران ساری افزود: تلاش بر این است امسال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به این شبکه ملی متصل شوند.

وی ادامه داد: با فعال شدن درگاه ملی خدمات دولت در حال حاضر ۲۰ درصد خدمات دولت از این درگاه ارایه می شود که تلاش بر این است که تا پایان دولت تمام خدمات دولت از این طریق ارایه شود. 

وزیر ارتباطات تشریح کرد: با اقدامات دولت سیزدهم برای توسعه زیرساختی تلاش بر این است با اجرای فیبر نوری ۸۰ درصد خانوارها از اینترنت با سرعت بالا برخوردار شوند.

زارع پور در ادامه در تشریح دیگر خدمات دولت سیزدهم عنوان کرد: بیمه ۶ میلیون افراد فاقد بیمه، راهبرد تعاملی با کشورهای دیگر در عین عزت و حضور یکصد نماینده کشورها در ایران و سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری از جمله این دستاوردهاست که نتایج آن را در آینده مردم‌ حس خواهند کرد.

وی گفت: در سال جاری با مدیریت انجام شده و افزایش تولید برق با قطعی مواجه نبودیم.

به گفته زارع پور در حوزه فضایی اتفاقات خوبی رخ داد که پرتاب ماهواره نور ۲ از جمله آن است و تا پایان دولت سیزدهم ماهواره های سنگین به فضا بفرستیم.

وزیر ارتباطات، گفت: عقب ماندگی های گذشته را در حال رفع کردن هستیم، تصاویر ماهواره خیام هم دریافت شد که کاربردهای مختلفی از جمله کشاورزی دارد.

زارع‌پور افزود: در یکسال اخیر دولت سیزدهم شبانه روزی برای خدمتگزاری تلاش کرده است تا مشکلات پیچیده حل کند.

وی ادامه داد: دولت به پشتوانه مردم شجاعت انجام کارهای بزرگ را دارد که یکی از آنها یارانه هاست که برکات آن در آینده مشخص می شود.

زارع پور، اضافه کرد: سفرهای استانی هیات دولت نشانه روحیه جهادی و کار انقلابی آن است که سفر به همه استان ها داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *