دسته‌ها
آرشیو خبری ساری مازندران

سفر آیت الله محمدی لائینی به دودانگه شهرستان ساری

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران به بخش دودانگه شهرستان ساری سفر کرد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی ضمن حضور در جمع روحانیون منطقه دودانگه شهرستان ساری در جمع مردم این بخش در مسجد جامع شهر محمدآباد سخنرانی کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه حضور مردمی ایران قوی را شکل می‌دهد گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۱ اسفند دو امتحانی است که دشمنان می‌خواهند در آن مردود شویم.

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جمع مردم شریف بخش دودانگه ساری در مسجد جامع شهر محمدآباد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که به ما علی (ع) داد و ما از این بابت راضی و خوشحال هستیم اما عده‌ای دنبال کسانی رفتند که قابل قیاس با علی (ع) نیستند.

وی افزود: مشکلات هست اما باید به یاد نعمت بزرگ امامت، ولایت و ایمان بی‌افتیم، همه ما از نارسایی‌های زندگی و مشکلات گلایه‌هایی داریم اما به فرموده امام صادق (ع) باید به فکر نعمات مذکور باشیم دوم اینکه بله همه ما وظیفه داریم کاری کنیم که مشکلات حل و کم شود.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: مسئولین ما باید مثل علی (ع) باشد اما مردم ما نباید مثل مردم زمان علی (ع) باشند الحمدالله مردم ما آنطور نیستند که مثل مردم زمان آن حضرت باشند، با مقاومت، شهید دادنها و بودن پای انقلاب و مشارکت حداکثری در ۳۶ انتخابات با رای ۹۰۰ میلیونی این را نشان دادند، امام راحل و رهبر عزیز نیز بر این موضوع تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: البته نه مسئولان بلکه هیچ کسی نمی‌تواند علی (ع) باشد بلکه حداقل باید شبیه ایشان باشیم، علی (ع) چقدر دغدغه مردم داشت، در عدالت قاطع بود، حکومت عدل علی شعار انقلاب اسلامی ما بود.

امام جمعه ساری تاکید کرد: مردم انتظار ندارند که برخی از مسئولان وقتی به پست و مقام رسیدند به درد آنها توجه نداشته باشند یا خدای ناخواسته دستیازی یا دست‌درازی به بیت المال داشته باشند یا فساد کنند.

وی اشرافیت را بدترین آفت دانست و گفت: مسئولین ما نباید گرفتار اشرافیت شوند، وقتی گرفتارش شدند دیگر به یاد مردم نیستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به طرح مسائل در این منطقه، تاکید کرد: وظیفه مسئولان رسیدگی به این مشکلات است البته بنده یک مقام اجرایی نیستم اما مشکلات را ان‌شالله پیگیری می‌کنم، سفر استاندار به این منطقه انجام و همین مشکلات مطرح شد.

امام جمعه ساری به ولایی بودن مردم این منطقه و داشتن زندگی سنتی یادآور شد: انتظارمان این است که خواهران این منطقه در شهر بی‌حجاب نباشند و اهل ناهنجاری و بی‌بندوباری نشوند، والدین فرزندان خود را از آتش جهنم حفظ کنند.

این مسئول اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند وای به فرزندان آخرالزمان، چرا که والدینشان مسلمان بوده اما دغدغه دین بچه‌ها را ندارند و از این جهت گلایه کرده بودند.

وی اظهار کرد: گفتن و شنیدن مشکلات شما عبادت است، چرا که مشکلات دغدغه کل روستاست، پیگیری آن هم عبادت است امیدواریم به نتیجه برسد، ما دو امتحان بزرگ در دو ماه پایانی سال جاری داریم در ۲۲ بهمن و ۱۱ اسفند ماه و دنیای استکبار می‌خواهد ما در این دو امتحان مردود شویم.

آیت الله محمدی لائینی اعلام کرد: دنیای استکبار بر طبل تحریم انتخابات و ۲۲ بهمن و کمرنگ شدن حضور مردمی در این دو روز می‌کوبد، چون حضور مردمی ایران قوی را شکل می‌دهد، بخشی از ایران قوی به موشک و پهباد و سلاح‌های پیشرفته است.

نماینده ولی فقیه در مازندران اعلام کرد: شهدا منتظر مشارکت حداکثری مردم هستند ان‌شالله از این آزمون به شایستگی بیرون بیائیم، ببینیم بیش از ۹۰ درصد مردم دودانگه در انتخابات شرکت کردند تا وجود نازنین امام زمان (عج) خوشحال شود.

امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه زندگی درست این است که بر محور دین و ولایت باشد، اذعان داشت: علمای بزرگ منطقه دودانگه ساری مایه افتخار هستند، شما هم مردم خیلی خوبی هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *