دسته‌ها
آرشیو فرهنگی

رونمایی از تولیدات زیست بوم حوزه هنری مازندران

با حضور جمعی از اصحاب رسانه بخشی از تولیدات فرهنگی هنری زیست بوم حوزه هنری مازندران رونمایی شد.

عکاس(ابراهیم فلاح) منبع: خزرنما


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران در نشست «هنر بوم و بر» با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه چندی از تولیدات فرهنگی هنری زیست بوم حوزه هنری مازندران رونمایی شد.
علی رجبی وند چالی مدیر کل امور اجتماعی و خانواده استانداری مازندران در سخنرانی کوتاهی با قدردانی از فعالیت های حوزه هنری گفت: بازنمود فرهنگ مازندران از مسیر هنر (در ابعاد مختلف)، کار ارزشمندی است که میتواند تاثیر خوب و قابل توجهی بر نسل جوان داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه هفته مازندران فرصت خوبی برای همگرایی و همکاری تمام افراد، مراکز و نهادهایی است که امکان کار در حوزه فرهنگ مازندران را دارند گفت: طی رایزنی های صورت گرفته از طرف حوزه هنری مازندران، یکشنبه ۱۵ آبان، مجموعه عکس های کتاب سامون تولید این مرکز ، در محل نمایشگاه های مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود و این اتفاق ویژه ای خواهد بود.
در این برنامه که در آستانه هفته مازندران صورت گرفت مهدی معصومی گرجی موضوع زیست بوم را محور برنامه ها و تولیدات حوزه هنری مازندران عنوان کرد و گفت: سند تحول این مرکز بر اساس مزیت ها و ظرفیت های استان تنظیم شده و تلاش کردیم با زبان هنر به مسائل روز بپردازیم.
رییس حوزه هنری مازندران ضمن اشاره به رونمایی و ارائه نزدیک به ۵۰ اثر هنری در هفته مازندران گفت: در ویژه برنامه هنر بوم و بر تولیدات واحدهای مختلف هنری خود را که در یکسال اخیر صورت گرفته رسانه ای می کنیم.
گفتنی است در این نشست که خبرنگاران درباره فعالیت های حوزه هنری مازندران و همچنین تولیدات ویژه هفته بزرگداشت مازندران با مسئولان این مرکز به گفتگو پرداختند دو کتاب پژوهشی «محرم در فرهنگ مردم مازندران» و «امام علی در فرهنگ مردم مازندران» نوشته «علی صادقی » و کتابهای «قصه آقا» پرداختی به زندگی شهید «عبدالوهاب قاسمی» نوشته « آتنا فلاحتی» و « مستند هادی» نوشته « زمانه حسن نژاد» رونمایی شدند.
همچنین در این رویداد فرهنگی هنری تابلو رنگ و روغن چهره آیت الله کوهستانی اثر « بانو خلیلی» و مجموعه تصویر گری های مادران و همسران شهدا اثر «مریم فصل الله نژاد» رونمایی شد.
در ادامه با رونمایی از یک تابلو خوشنویسی از اشعار علامه حسن زاده آملی خبر از تولید و نمایشگاه مجموعه آثار اشعار و بیانات آن علامه فقید رسانه ای شده و همچنین با پخش تیزر هایی از فعالیت های واحد هنرهای نمایشی و هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران در یکسال اخیر، حاضران در جریان تولیدات نمایشی، تصویری، کارگاه های تخصصی و آموزشی، و رویدادهای مهم این دو واحد قرار گرفتند.
شایان ذکر است که در پایان نشست «هنر بوم و بر» به پاس تلاش صادقانه و توام با دغدغه ی خبرنگار انقلابی«جابر معافی»، ضمن یادکردی از وی (با ذکر چند خاطره) و دیگر خبرنگاران در گذشته سالهای اخیر مازندران، از «مهرانگیز عباسی» همسر جابر معافی قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *