دسته‌ها
آرشیو خبری ساری مازندران

بررسی مشکلات کشاورزان ساری و میاندورود باحضور میدانی استاندار

“حسینی پور” استاندار مازندران، “زارعی” و “بابایی کارنامی” نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، “نوبخت” و “طالبی” فرمانداران ساری و میاندورود و “عنایتی” مدیرکل جهاد کشاورزی استان مازندران، “داودیان” مدیرعامل آب منطقه ای استان از مزارع شالیزاری و مزارع و باغات سورک، روستای اسرم، زید علیا، تازه آباد شهرستان میاندورود و سردهنه هولاررود، سد انحرافی اسماعیل دکتی و آخرین وضعیت نشا کشاورزی برنج در بخش کلیجان رستاق شهرستان ساری بازدید کردند.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) منبع: خزرنما

در این بازدید مسایل و مشکلات کشاورزان و باغداران منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

مشکلات برق رسانی به چاه ها، لاینینگ کانال های انتقال آب، تجهیز چاه های کشاورزی، تامین و توزیع سوخت و آب از موضوعات مطرح شده در این بازدید بود.

سید محمود حسینی پور که با هدف بررسی و رفع مشکلات کشاورزان به شهرستان های ساری، میاندرود و جویبار رفته بود، گفت:  امسال ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به علت بروز پدیده خشکسالی زیر کشت برنج نرفت.

وی از تامین برق چاه های کشاورزی با اضافه شدن چند دستگاه ژنراتور برق هلال احمر خبر داد و گفت: سعی شده تا با توجه به بروز پدیده خشکسالی، بخشی از مشکلات کشاورزان این منطقه مرتفع شود.

استاندار مازندران همچنین از احداث یک سد لاستیکی برای تامین آب مورد نیاز کشاورزان این منطقه خبر داد تا بخشی از آب مورد نیاز تامین و ذخیره سازی شود.

حسینی پور گفت: برای تامین امنیت پایدار آب رودخانه تجن نیز باید اعتبار خاصی را در نظر بگیریم تا مشکل کم آبی کشاورزان منطقه به حداقل کاهش یابد.

وی افزود: با وجود مشکلات کشاورزان مازندرانی که برای تامین امنیت غذایی کشور در تلاش شبانه روزی هستند، با متولیان امور آب تعامل و همکاری تنگاتنگی داریم تا بحران کم آبی را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

استاندار مازندران با بیان اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران استان برای برآورد نهایی خسارت‌های ناشی از خشکسالی بازدید میدانی از مناطق دارای تنش آبی داشته باشند ادامه داد: تلاش می‌شود بخشی از خسارت‌هایی که به دلیل بروز پدیده خشکسالی در استان اتفاق افتاده است در قالب تسهیلات به کشاورزان جبران شود.

حسینی پور ابراز امیدواری کرد با مجموع اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام به نظر می‌رسد برای فصل زراعی آینده شرایط پایدارتری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *