دسته‌ها
آرشیو ساری فرهنگی

بازسازی واقعه غدیر در بوستان ولایت ساری

همزمان با دهه ولایت بازسازی واقعه غدیر در دیار علویان همراه با اجتماع سادات در بوستان ولایت شهرستان ساری برگزار شد.

عکاس( محسن هدایتی بنیادآباد) منبع : خزرنما

مراسم بازسازی واقعه غدیر در دیار علویان، با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران،علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، محمد علی نوبخت فرماندار مرکز استان، سرهنگ سید ابراهیم شریفی فرمانده سپاه ساری، شهرام ایرجی، سید افشین راسخ و علی عاشقان اعضای شورای اسلامی شهر، جواد طالبی شهردار ساری، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و مردم ولایتمدار ساری به همت ستاد برگزاری جشن غدیر استان مازندران و سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بوستان ولایت برگزار شد.

تعزیه خوانی،بازسازی واقعه غدیر، مولودی خوانی، تجلیل از جمعی از سادات ساروی بخش هایی از این برنامه بود.

به گزارش ایرنا ، سید محمود حسینی پور در مراسم بازسازی واقعه غدیر که در بوستان ولایت ساری برگزار شد ، افزود : در شرایط کنونی که مشکلات اقتصادی و معیشتی از جمله دغدغه های مردم است رفع این مشکلات اولویت مسووولان کشوری و مسوولان استان مازندران است و در این زمینه دولت و تمام تلاش ها بر این است تا در این زمینه پیشتاز باشیم .

وی با تاکید بر اینکه شان و منزلت مردم مازندران بسیار بالاست ، ادامه داد : خدمت رسانی و فراهم کردن معیشت مناسب مردم برنامه اولویت دار مسوولان استان است و تلاش های شبانه روزی مسوولان استان در این زمینه است و امیدواریم که در این زمینه موفق باشیم .

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در امتدار مسیر علوی باید در احیای ارزش‌های اسلامی کوشا باشیم ، افزود : مردم مازندران جزو اولین دسته شیعیانی هستند که منشور غدیر را اجرا کردند و دیار علویان این افتخار دارد که بعد از مظلومیتی که بر شیعیان رفت و معارفه ای که پیامبر در غدیر خم انجام دادند و علی (ع) را به عنوان جانشین معرفی کردند بعد از سال‌ها حکومت اولین بار با فرمان رسول الله بیعت کردند .

وی ادامه داد : تاکنون مردم ولایتمدار مازندران در مسیر علی (ع) حرکت کردند و تاریخ اسلام در استان مازندران به عنوان تاریخ درخشان شیعیان محسوب می شود که مردم این دیار را پایبند به ارزش‌های غدیر نشان می دهد .

به گفته حسینی پور همین مردم مازندران در جبهه دفاع مقدس جزو پیشروان مبارزه با دشمنان بودند که افتخار دارند که ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب کردند .

وی افزود : همچنین مردم این دیار این افتحار را دارند و به آن می بالند که در دفاع از حریم عصمت و طهارت باز هم پیشتاز بودند و ۴۵ شهید مدافع حرم را تقدیم اسلام کردند واین افتحار بزرگی برای مازندران است .

آیین بازسازی واقعه غدیر با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران، استاندار مازندران  و شهروندان ساروی در بوستان ولایت ساری برگزار شد و پیش از آن نیز حرکت نمادین دو کاروان غدیر از میدان ساعت و میدان شهرآشوب این شهر به سمت بوستان ولایت حرکت که در مراسم حرکت نمادین این کاروان‌ها مردم نیز آنها راهمراهی کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *