دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

اختتامیه نخستین جشنواره استعدادیابی مازندران (کاتی) در ساری

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استعدادیابی مازندران(کاتی) باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سالن دنیای آرزوی ساری برگزار شد.

عکاس(ابراهیم فلاح) منبع: پایگاه خبری آوای خزر

حسین جوادی در اولین جشنواره استعدادیابی استان مازندران با عنوان کاتی با اظهار اینکه استعدادهای فراوانی در مازندران وجود دارد، به برپایی جشنواره های مختلف از جمله نوجوان مازنی، کاتی و غیره اشاره و گفت: اگر ۱۰ جشنواره دیگر نیز در استان برگزار شود مازندران قابلیت آن را دارد که استعداد های جدیدی را شناسایی کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره “کاتی”، وی با بیان اینکه که جشنواره های کاتی و نوجوان مازنی می تواند ۳۰ تا ۴۰ مجری خوب را به برنامه های صدا و سیما معرفی کند، خواستار بهره گیری از ظرفیت جوانان و نوجوانان شد و تاکید کرد: باید به جوانان و نوجوانان توجه بیشتری شود.

جوادی با عنوان اینکه استعدادهای جوانان و نوجوانان را باید ببینیم، گفت: جشنواره ها در واقع نوعی روش تربیتی را در ایجاد می کند و باید رویکرد و نگاه خود را به جوان و نوجوان در کشور تغییر دهیم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه جوانان و نوجوانان نیازمند توجه هستند، افزود: جشنواره ها و همایش ها اثر فرعی و کوتاه مدت دارند و باید جریان ساز شوند و خوشبختانه جشنواره کاتی و نوجوان مازنی در حال جریان سازی است.

جوادی با عنوان اینکه متاسفانه کار فاخر، خوب و جریان ساز آنگونه که باید دیده و مورد توجه قرار نمی گیرد، خاطرنشان کرد: باید بین آموزش و پرورش و فرهنگ و هنر به درستی آشتی برقرار کنیم و توجه بیشتری به جوانان و نوجوانان کشور شود.

وی در پایان از دست اندرکاران جشنواره استعدادیابی مازندران قدردانی کرد. گفتنی است: اولین جشنواره استعدادیابی مازندران با عنوان “کاتی” با تلاش های موسسه ماهور پارسی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار و دو هزار و 354 اثر به این جشنواره ارسال شد.

در مرحله ابتدایی و مقدماتی هیات انتخاب ۱۵۲ اثر را برای مرحله نهایی انتخاب و در پایان ۳۰ نفر به عنوان برگزیدان رشته های مختلف معرفی شدند.

این جشنواره در قالب اجرای صحنه‌ای (مجری‌گری)، صداپیشگی و دوبله، سرود و تواشیح، تلاوت قرآن کریم، خوشنویسی، هنرهای تجسمی (نقاشی و نگارگری)‌، نقالی، هنرهای نمایشی و عروسکی، آواز و خوانندگی، نوازندگی و تنظیم موسیقی، تردستی و استندآپ کمدی برگزار و به مرحله پایانی رسید.

معرفی برگزیدگان اولین جشنواره استعدادیابی مازندران

اولین دوره جشنواره استعدادیابی مازندران با معرفی برترین ها در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

در این جشنواره و در رشته موسیقی شامل آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی امیر عباس منصوری از تنکابن به عنوان پدیده این دوره جشنواره معرفی شد و ملینا حسنی مقدم از نوشهر عنوان برترین کیمیا کوچکی از چالوس و پرندخت یوسفی از آمل برتر و آرتین خزایی از نوشهر و احمد فرجی نیا از آمل شایسته تقدیر شدند.

در رشته خوانندگی و آواز، مهدی شیرزاد جویباری در شاخه سنتی برتر و طاها مهدی پور از جویبار درشاخه محلی برتر شدند و در رشته سرود از آریان بالویی از میاندورود تقدیر شد.

همچنین در رشته هنرهای نمایشی، شامل مجری گری، انیما رئیسی بهان از آمل به عنوان پدیده جشنواره معرفی، آرین بالویی از میاندرود برترین، سونیا کاظمی ورمزابادثی و ثمینا قربانزاده ورزی از ساری برتر، عرشیا بیژنی از چالوس و تارا شالیکار کناری از فریدونکنار شایسته تقدیر شدند. در دوبله و صداپیشگی، مریم مهدیانی از ساری برترین، نگار محمدی فیروزجایی از بابل برتر معرفی شدند و در رشته نقالی محمد مهدی مرادی از ساری برترین، سید ترلان نادری از نکا برتر، ثنا قراری اومالی از نکا برتر، فاطمه رئیسی و مهسا یحیوی از نکا شایسته تقدیر شدند.

در سایر رشته های هنری شامل قرآن، امیر عباس نقی زاده از ساری موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی و در رشته نقاشی بهار اسمعیلی از بابل برترین، منیره شکرویان از ساری و سید محمد رضایی از جویبار برتر شدند.

اولین جشنواره استعدادیابی مازندران با عنوان کاتی با تلاش های موسسه موسسه ماهور پارسی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد و دو هزار و354 اثر به این جشنواره ارسال شد و در مرحله ابتدایی و مقدماتی هیئت انتخاب ۱۵۲ اثر را برای مرحله نهایی انتخاب و در پایان ۳۰ نفر به عنوان برگزیدان رشته های مختلف معرفی شدند.

این جشنواره در قالب اجرای صحنه‌ای (مجری‌گری)، صداپیشگی و دوبله، سرود و تواشیح، تلاوت قرآن کریم، خوشنویسی، هنرهای تجسمی (نقاشی و نگارگری)‌، نقالی، هنرهای نمایشی و عروسکی، آواز و خوانندگی، نوازندگی و تنظیم موسیقی، تردستی و استندآپ کمدی برگزار شد به مرحله پایانی رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *