دسته‌ها
آرشیو فرهنگی

برنامه “این شانزده رفیق” در حوزه هنری مازندران

با حضور خانواده ی شهدای خان طومان محفل « این شانزده رفیق » در حوزه هنری مازندران برگزار شد.

عکاس(زینب ذبیحی) منبع : خزرنما

به مناسبت روز قلم، ضمن تکریم از خانواده های شهدای مدافع حرم حماسه خان طومان؛ از پدید آورندگان هشت کتاب شهدای خان طومان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، در محفلی با حضور مرتضی سرهنگی _نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی و دفاع مقدس_ ضمن تکریم از خانواده های شهدای حماسه خان طومان؛ از پدید آورندگان هشت کتاب شهدای خان طومان تجلیل شد.

مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران ضمن اعلام خبر فوق افزود: این برنامه کاری مشترک با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سپاه کربلا مازندران، ستاد مردمی پژوهش و تدوین شهدای مدافع حرم مازندران و حوزه هنری است.

وی ادامه داد: در این برنامه هشت کتاب تولید شده با محوریت شهدای خان طومان رونمایی شد و کتاب این شانزده رفیق ( محصول یک فعالیت گروهی از پژوهشگران و نویسندگان دفاع مقدس به سرپرستی سمیه اسلامی و از تولیدات مشارکتی حوزه هنری مازندران) یکی از این آثار می باشد.

رییس حوزه هنری مازندران گفت: در این ویژه برنامه استاد مرتضی سرهنگی که از مولفان و پیشگامان عرصه تاریخ شفاهی دفاع مقدس است طی یک سخنرانی به بحث درباره تاریخ شفاهی، موارد فنی ثبت و خاطره نگاری و ویژگی های کتاب این شانزده رفیق پرداخت.

شایان ذکر است که محفل یاد شده از سری برنامه های سند تحول و زیست بوم حوزه هنری مازندران می باشد.

همچنین در این روز ،نمایشگاه “نسیم هنر” آثار نقاشی نسیم خوشتراش که چهل اثر نقاشی از شهدای خان طومان بود در گالری سوره حوزه هنری مازندران افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *