دسته‌ها
آرشیو خبری فرهنگی مازندران

همایش طلایه داران تبلیغ ، سفیران محله همدل مازندران در فریدونکنار

همایش طلایه داران تبلیغ ، سفیران محله همدل مازندران با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی ، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سالن شهید آوینی اردوگاه شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

حجت الاسلام شریف تبار در همایش طلایه داران تبلیغ، سفیران محله همدل که با حضور حجت الاسلام عالیشاه رییس کمیته امداد استان، حجت الاسلام اصغری رییس شورای هماهنگی استان و روحانیون استقرار و مبلغین در سالن شهید آوینی اردوگاه شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد، ضمن تقدیر از کمیته امداد در همکاری اجرای این همایش ، گفت : نکته کلیدی و مهمی که در هر تبلیغی مورد توجه است و تجربه تبلیغی هم به آن تاکید می کند مسئله نظام مسئله تبلیغ است که در عصر و زمانی عنصر زمان آگاهی چه در عرصه رسانه و رسالت های رسانه ای و رسانه منبر و رسانه های دیگری که مشاهده می کنیم ویا مرتبط هستیم، موثر است .
به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی مازندران،وی با بیان اینکه رسانه منبر یک رسانه سنتی است ، افزود : ارسال پیام در رسانه منبر اتفاق می افتد لذا زمان آگاهی در این مسئله مهم است و عنصر زمان آگاهی به محتوای تبلیغ گره خورده است.
عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص شرایط امروز جهان و پیچ تاریخی مورد اشاره ایشان ، بیان داشت : با توجه به شرایط پیچیده امروز، در عرصه تبلیغ باید مسئله به مسئله جلو رفت و باید دانست در محیط پیرامون ما چه می گذرد و شناختن این مسئله که رویداد اول زیست بوم پیرامون محل فعالیت یک مبلغ چیست ؟ از اهمیت ویژه برخوردار است .
حجت الاسلام شریف تبار ، شناخت حداقل پنج آسیب مهم منطقه فعالیت یک مبلغ را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : شناخت آسیب و مشکلات و کم کردن و رفع آسیب ها و گره گشایی از امور با استفاده از ظرفیت های موجود در محل تبلیغ و مواجهه درست با آن، کارکردهای درست و دقیق تر تبلیغ است و ماه مبارک رمضان فرصت و زمینه ایجاد کانون همدلی و کمک در رفع آسیب ها است .
این مسئول فرهنگی استان به مسئله کشف حجاب توسط برخی از افراد و لزوم پرداختن روش درست مواجهه با آن با ابزار قانون و تبلیغ هنرمندانه اشاره کرد و با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری ، بیان داشت : مهم ترین نکته ای که مورد تاکید ملت مسلمان است، اینکه حرف خدا زمین نماند و حجاب یکی از آن مورد است که امروز مورد دغدغه ی همه ی دلسوزان است چرا که این آسیب در واقع متوجه خانواده هاست و در واقع خانواده که کانون عفت ، معنویت و نشاط اجتماعی است دچار آسیب جدی می شود .
وی به یک نظرسنجی در خصوص حجاب اشاره کرد و ادامه داد : یکی از مهمترین آسیب های کشف حجاب و بی بندو باری در یک جامعه ، سست شدن تحکیم خانواد ه است . طبق یک نظر سنجی در یک جامعه آماری 1033 نفری در موضوع حجاب از بانوان کم حجاب و بدحجاب ، 88 درصد اعتقاد به خداوند متعال و حتی 50 درصد انها اهل نماز بودند و 69 درصد هم مخالف کشف حجاب بوند به فرموده مقام معظم رهبری، هرکسی که بدحجاب است نمی توان برچسب بی دینی به آن زد که البته نیروی محترم انتظامی در برخورد با کسانی که کشف حجاب می کنند به وظایف خود عمل می کند ولی در حوزه فرهنگی باید در این مسیر با استفاده از ابزار هنری و روش تبلیغی درست حرکت کرد .
حجت الاسلام شریف تبار به فرصت پیش رو در ماه مبارک رمضان اشاره و اجرای طرح مهرواره محله همدل را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جمعیت نوجوان و جوان و همچنین بانوان فعال عرصه های فرهنگی و دینی در برنامه ها و مراسم مختلف دینی و فرهنگی و قرآنی، نشان از اشتیاق حضور در این عرصه ها است و بسترهای اجتماعی و ظرفیت های مردمی محلات در اجرای طرح مهرواره محله همدل که در واقع گره گشایی در حوزه مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی است در اکثر مناطق ، فراهم است .
مدیر کل تبلیغات اسلامی به نقشه های متعدد و ایجاد جنگ های ترکیبی دشمن اشاره کرد و خاطر ناشن ساخت : اولین نکته در مسئله جهاد تبیین که بارها مقام معظم رهبری به ان تاکید کردند، عنصر شناخت از نقشه ها و عنصر زمان آکاهی است و باید دید دشمن در کدام کانونی نشسته است و کدام جمعیت کانونی ما را نشانه گرفته است که ما همان قسمت را دیوار تدافعی ایجاد کنیم .

در این همایش حجت الاسلا عالیشاه رییس کمیته امداد امام خمینی استان هم ضمن تقدیر از برگزاری این همایش سفیران محله همدل ، گزارشی از روند فعالیت این نهاد در استان اشاره کرد و افزود : ماه رمضان فرصتی مهم در ایجاد همدلی در کمک به رفع مشکلات مستضعفین و منطق محروم است .
همچنین در ادامه حجت الاسلام درخشنده معاون فرهنگی تبلیغی در تبیین طرح مهرواره محله همدل و سامانه شمع ، حجت الاسلام احمدی راهیار استان درخصوص وضعیت عملکردی روحانیون مستقر و حجت الاسلام رمضانی رییس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران نیز درخصوص برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان مواردی را مطرح کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *