دسته‌ها
آرشیو فرهنگی

 همایش استانی روز دانشجو در دانشگاه مازندران

همایش استانی روز دانشجو در دانشگاه مازندران با حضور معاون رئیس جمهور در امور مجلس برگزار شد.

عکاس(ارسالی) منبع: درگاه اطلاعرسانی استانداری مازندران

سیدمحمد حسینی، معاون رئیس جمهور در امور مجلس در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و اختتامیه جشنواره علمی – کاربردی خلاق محور مبتنی بر شعار سال در دانشگاه مازندران، افزود: برخی ها دشمنی ما با آمریکا را به موضوع سفارتخانه گره می زنند در حالی که این موضوع به ۶٩ سال قبل بازمی گردد که آمریکا همه چیز را تحت سلطه خود می خواست و به دنبال تحمیل اراده خود بر ملت ایران بود.

وی ادامه داد: دانشجویان در اوج اختناق و در قلدرانه ترین روزگار که آمریکایی ها در ایران قدرت داشتند اعتراض کردند و پیشگام مبارزه شدند، آن زمان نه بحث انقلاب نه بحث هسته ای و نه بحث فلسطین مطرح بود.

معاون رییس‌جمهور در امور مجلس با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ایران از همان زمان ها بود و در هر فرصتی از تاریخ در پی کینه توزی و انتقام جویی بوده اند، گفت: در حوادث چند ماه گذشته خواستند ما نفرت عمیق نسبت به هم و هویت و اعتقادات خود داشته باشیم.

حسینی افزود: امروز ما با استعمار نو روبرو هستیم و این برده داری آشکار مشخص نیست، آنها هنوز ما را به عنوان شهروند درجه دو و سه می شناسند و می پندارند و هرگونه پیشرفت ما را برنمی تابند.

وی ادامه داد: البته ما هم به خودمان نقد داریم اما باید مطالعه کنیم که پیش از انقلاب کجا بودیم، سهم ایران از تولید علم از هفت صدم درصد به ٢ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: امروز با آپارتاید علمی مواجه هستیم که نمی گذارند در برخی رشته ها مطالعه کنیم، اینها را باید بدانیم و می دانیم دانشجو حق طلب و مطالبه گر است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه نباید دستاورد شهدا و گذشتگان خود را نادیده بگیریم، گفت: دولت سیزدهم، دولت پاسخگو است و هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد، دولت فضای مجازی را می شناسد و به آن آشناست و ما نیز از سواد رسانه ای بی بهره نیستیم، اخیرا بولتن های رسانه ای به دست اینترنشنال رسیده که مبنای وحی مُنزل تلقی می شود و شبانه روز مورد تبلیغ ضد انقلاب قرار گرفته است در حالی که از پشت پرده آن بی خبرند.

حسینی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای خدمتگزاری بیشتر به مردم بیان کرد: مناطق محروم در اولویت دولت است و دولت این مناطق و توسعه آن را هدف و وظیفه خود می داند اما باید دانست این دولت با انبوهی از کارهای عقب مانده مواجه شده که نیازمند تلاش جدی، زمان و منابع است.

وی ادامه داد: بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که نیازمند توسعه نوسازی و حمایت است، این همت در دولت وجود دارد و خوشبختانه در دولت ریل گذاری صورت گرفته و مسیرهای آن مشخص و در حال اجرایی شدن است.

معاون رییس جمهور در امور مجلس گفت: هم اکنون در حال تدوین برنامه هفتم هستیم که اولویت ما اجرایی بودن آن است نه فقط اینکه بر روی کاغذ باشد.

حسینی افزود: امروز در عرصه نظامی و حتی فروش محصولات نظامی ما جایگاه ویژه ای داریم در حالی که در دوران جنگ تحمیلی با دست خالی جنگیدیم، توانایی در حوزه نظامی یعنی توانستن و این می تواند در حوزه های مختلف مورد پیشرفت و همچنین استفاده از نخبگان قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی نیازهای علمی کشور بیان کرد: تاکید بر رشته های فنی و کاربردی و مهارت آموزی و همچنین عدالت آموزشی یک مطالبه جدی خارج از مرکزنشینان است و باید تمامی مراکز دانشگاهی از امکانات مشابه پایتخت برخوردار باشند، ما در تمامی استان ها به پارک های علم و فناوری مجهز نیازمندیم.

معاون رییس جمهور با اشاره به رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی، گفت: امروز دکتر بذرپاش به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد، دکتر رستم قاسمی کارنامه خوبی در حوزه سازندگی دارد که البته بیماری ایشان، وی را دچار مشکل کرده است، دکتر بذر پاش همواره مورد قبول و تحسین رهبری بوده و در ایشان روحیه انقلابی و جهادی می بینیم که امیدواریم اتفاقات خوبی رخ دهد و به طور حتم با تحولاتی مواجه خواهیم بود.

حسینی افزود: موضوع شفافیت آرا نمایندگان مجلس نیز از سوی رییس مجلس به سریعا در حال پیگیری است و رییس مجلس نخستین کسی است که آن را امضا کرده است، البته این طرح نیازمند برخی ملاحظات است که در حال بررسی است و در طی روند قانونی خود قرار دارد.

وی افزود: در حوزه اشتغال نیز ابتدا با الزامات سرمایه گذاری مواجه هستیم، در حال حاضر ۴٢ پروژه بزرگ در کشور در حال اجراست که ١۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای آن انجام خواهد شد و تحولی بزرگ در استان ها برای اشتغال ایجاد خواهد کرد.

دانشجویان در هویدا کردن چهره پلید استکبار نقش بسزایی دارند

روح الله سلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران: در همایش روز دانشجو در دانشگاه مازندران که با حضور معاون رئیس جمهور در امور مجلس برگزار شد، اظهار کرد: روز دانشجو بزرگداشت نوجوانان و جوانان دانشجویی است که نقش موثری در اعتلای ایران اسلامی داشتند. در صحنه های مختلف پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و نمایان کردن چهره پلید استکبار دانشجویان نقش بسزایی در برهه های مختلف انقلاب اسلامی داشتند.

وی ادامه داد: امروز مدافع اصلی دانشجویان شهدا هستند، شهدایی که روزی برای آرامش و عزت همین دانشجویان و حفظ امنیت آنان جان خود را بر کف دست گرفته و خون شان را نثار کردند.

معاون استاندار مازندران با اشاره به وقایع اخیر در کشور که محوریت آن را متوجه دانشگاه ها کردند، گفت: امروز طنز تلخ روزگار است که رضا پهلوی بیانیه می دهد در روز ١۶ آذر می خواهیم انقلاب کنیم، روزی که پدرش دانشجویان را برای استقبال از آمریکایی ها به شهادت می رساند.

سلگی افزود: این اوج وقاحت را می رساند که البته این افراد از سلاخی های پدرانشان هیچ ابایی ندارند، که اینگونه مردم را به خیابان کشی دعوت می کنند؛ امروز با چنین تبهکارانی مواجه هستیم و رسانه های مزد بگیر و پروژه بگیر که نان در خون ملت می زنند نیز در مسیر اهداف آنها حرکت کرده و جای ظالم و مظلوم را عوض کرده اند.

وی ادامه داد: امروز مدعیان دموکراسی که حتی کوچک ترین مخالفتی را در فضای واقعی و مجازی کشورشان برنمی تابند، در مقابل دشمنان انقلاب که تهییج به هنجارشکنی در خیابان ها کرده و در ایران خونریزی راه می اندازند، سکوت کرده و خفه شده اند و این در منطق دروغین امپریالیسم ایرادی ندارد و حتی از آن حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *