دسته‌ها
آرشیو خبری ساری فرهنگی مازندران

نماز عید فطر در مصلای ساری به امامت نماینده ولی فقیه در مازندران

نماز عید فطر در ساری به امامت آیت الله محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران باحضور حسینی پور استاندار ، سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا ،نوبخت فرماندار و قبادی شهردار مرکز استان و دیگر مدیران و مسئولان استان در مصلای امام خمینی ساری برگزار شد.

عکاس(محسن هدایتی بنیادآباد) منبع: خزرنما

امام جمعه ساری با بیان اینکه عید فطر عید به دست آوردن دلهاست، گفت: متاسفانه اجانب و دشمنان دل میشکنند و شکستند، اما ملت ما نشان داد که از دشمنان و عملیات تروریستی اخیر هراسی ندارد و راه شهدا را ادامه خواهد داد.

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های نماز عید سعید فطر که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: شما و خودم را به تقوا سفارش و توصیه می‌کنم، توبه مقدمه و زمینه‌ساز تقواست.

وی با اشاره به فرموده امام صادق (ع)، افزود: تمام و کمال شدن روزه یک ماهه ماه مبارک رمضان بستگی به زکات فطر دارد همانطوری که صلوات تمام‌کننده نماز است.

آیت الله محمدی لائینی ضمن تبریک و شکرگزاری، تصریح کرد: از مردم عزیز که حرمت و احترام ماه مبارک رمضان را که با نوروز تقارن داشت، به‌خصوص در روز طبیعت نگاه داشتید تشکر می‌کنم و همچنین از حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس هم تقدیر می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: از تروریست‌بازی‌هایی که در این چند روز هم در دمشق و هم در داخل اتفاق افتاده باید متوجه شویم که نقشه‌های دشمن برای بر هم زدن امنیت و سلب آسایش مردم خیلی خطرناک و پیچیده است و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، سربازان گمنام و بانام و همه به‌خوبی وظایف خود را انجام داده و امنیت را حفظ می‌کنند.

عضو خبرگان رهبری گفت: از مسئولانی که امورات استان را به سمت عمران، آبادانی و رفع مشکلات مدیریت می‌کنند تشکر دارم از شخص استاندار گرفته تا بقیه، از اصحاب رسانه مکتوب و مجازی، شنیداری، گفتاری و به‌خصوص رسانه ملی صمیمانه بابت پوشش اخبار ممنون و سپاسگزارم .

امام جمعه ساری با بیان اینکه عید فطر و هر عیدی عید به دست آوردن یک دل است، یادآور شد: خدای بزرگ خودش هم دل به دست می‌آورد، از اینکه سرور در دل مومنان باشد خوشش می‌آید.

وی با اشاره به فرموده امام باقر (ع)، گفت: عید فطر از نگاه روایات عید جایزه است و به فرموده این حضرت اولین روز از ماه شوال که عید فطر است خداوند ندا می‌دهد که مومنان به سمت جایزه‌‌ها بشتابند.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: متاسفانه اجانب و دشمنان در چنین ایامی دل‌ها را می‌شکنند و شکستند، چقدر دل‌های بچه‌هایی، همچون دل دختران خردسال سید بزرگوار شهید جوان بزرگوار بهنمیری محسن حسین نیا، دیروز هم شش نفر از نیروهای انتظامی که همچون شیر در مقابل تروریست‌ها ایستادند به درجه رفیع شهادت رسیدند، یا دل‌های خانواده‌های ۳۰ هزار شهید، ۷۰هزار مجروح، دو میلیون آواره در غزه.

امام جمعه ساری بیان کرد: آمریکای شیطان نمی خواهد ما دلخوش باشیم و می‌خواهد ما را از راه رفته، راه شهیدان، عزت و استقلال برگرداند تا دست برداریم اما ملت ما نشان داد که از دشمنان نمی‌ترسد و از عملیات تروریستی هراس ندارند و به راه خودشان ادامه خواهند داد.

یک پاسخ به «نماز عید فطر در مصلای ساری به امامت نماینده ولی فقیه در مازندران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *