دسته‌ها
آرشیو

نشست فعالان فضای مجازی مازندران با حضور حاج حسین یکتا در بابلسر

نشست فعالان فضای مجازی مازندران با عنوان روایت اول در نبرد روایت ها در اداره تبلیغات اسلامی بابلسر با همت اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران و سازمان سراج استان ، با حضور “حاج حسین یکتا” و مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

«حسین یکتا» یکی از راویان دفاع مقدس در نشست فعالان رسانه‌ای و مجازی مازندران که به همت تبلیغات اسلامی استان در بابلسر برگزار شد، با بیان اینکه واقعیت میدان در جنگ شناختی، هیبریدی، مجازی کجاست، افزود: آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا دهکده جهانی را ایجاد کننده برای نیل به برده داری جدید از ابزار اینترنت استفاده می‌کنند.

به گزارش دفاع‌پرس ،وی با اظهار اینکه برده داری نوین با فضای مجازی در حال پیگیری است، افزود: با صفا و مروه رفتن‌ها، خداوند زمزم انقلاب اسلامی را هویدا کرد و نعمت جنگ طبق فرمایش حضرت امام راحل برکت بوده است.

یکتا از جهاد فی سبیل الله به عنوان زمزم انقلاب یاد کرد و گفت: از سال ۷۶ به بعد رهبر معظم انقلاب شبیخون، ناتو و قتل عام فرهنگی را مطرح کرده‌اند و پس از سال ۷۸ زمزم راهیان نور هویدا شد.

وی با اشاره به اینکه مزار و تربت پاک شهیدان دارالشفاء محسوب می‌شود، بیان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب با تشییع شهدای گمنام و غواص، حال جامعه خوش شد.

این راوی دوران دفاع مقدس به فتنه ۸۸ اشاره کرد و ادامه داد: به برکت صبر و معرفت و بصیرت رهبر معظم انقلاب، این فتنه خاموش شد و پس از آن دشمن تلاش کرد تا در فضای مجازی، در ضمیر ناخودآگاه فرزندان رسوخ کند و آنها را خودآگاه به میدان آوردند.

وی اضافه کرد: اکنون در مسئله علمی و جهش ایران دارای رتبه برتر جهان است و در دیپلماسی و قطب بندی جدید جهان در حال نقش آفرینی هستیم زیرا دنیا در حال پوست اندازی است.

یکتا با اظهار اینکه دشمن تحریم‌های سنگین‌تر اقتصادی نمی‌تواند داشته باشد، بیان کرد: تدابیر و برنامه ریزی‌هایی برای رفع آن در حال هستیم و در نفس گیر خفه کننده بالای گردنه هستیم و متأسفانه تفکر آمریکایی‌ها نگذاشتند نعمت‌ها به کام ملت شیرین شود.

این یادگار دوران دفاع مقدس با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب قضیه فلسطین، کلید رمز آلود فرج امت اسلامی است، اذعان داشت: امروز گریبان دشمن را پشت دیوارهای بیت المقدس گرفته‌ایم و در حال خفه شدن است.

وی با اظهار اینکه ۶۰ سال پیش حضرت امام راحل فرمودند یاران من در گهواره هستند، افزود: همچنین بر اساس نظر رهبر معظم انقلاب دهه‌های جدید، کار انقلاب را به اوج خواهند رساند.

این راوی دفاع مقدس با عنوان اینکه به سمت جمکران عشق در حال سوق دادن و حرکت هستیم، عنوان کرد: ما در حال خوف و رجا هستیم و از میان ابرهای تیره و تار عبور می‌کنیم و بعد از آن رنگین کمان زیبا و هفت رنگ عشق در انتظار ملت ایران است.

یکتا متذکر شد: ملت ایران اسلامی بیش از ۴۰ سال برای خداوند صبر کرد و در شرایط جدیدی و جنگ هیبریدی و شناختی باید اتفاقات ویژه از جنس برکتی برای حرکت یک جنبش و نهضت و خوب کردن حال دل مردم رقم زنیم.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار در نشست با فعالان رسانه و فضای مجازی در بابلسر با اشاره به ایران به بازدارندگی نظامی رسیده و جنگ نظامی علیه کشور حذف شده است، افزود: جنگ اقتصادی، شناختی و روانی، اطلاعاتی، فرهنگی اعتقادی از دیگر راهبردهای دشمن به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در جنگ شناختی و روانی سلاح دشمن فضای رسانه و مجازی برای مدیریت ادراک است، افزود: دشمن درصدد قبضه افکار عمومی است و تغییر شناختی در جنگ روانی مطرح می‌شود از این رو روایت اول در جنگ شناختی و روانی و فرهنگی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در عرصه سواد روایت ضعیف در جنگ روایت ضعیف هستیم خواستار شناخت مرزها و مفاهیم روایت شد و گفت: در مقابل روایت‌های دشمن باید ببینیم روایت تقابلی و یا گفتمان روایی داشته باشیم و مسائل را تجزیه و تحلیل کنیم.

حجت الاسلام شریف تبار به مؤلفه‌های سواد رسانه‌ای و روایت اشاره کرد و گفت: عصر حاضر انسان – رسانه به شمار می‌رود و وقتی اصل روایت و مؤلفه‌های سواد روایت را نشناسیم در روایت اول دچار مشکل می‌شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به جنگ روایت‌ها به خوبی واکاوی نشده است، تصریح کرد: روایت اول در کوران حوادث مسئله بسیار مهم است زیرا در جنگ ترکیبی چند ستون راهبردی از جمله تهدید نظامی مطرح است و دشمن در این راهبرد تلاش می‌کند با ایجاد رعب، جنگ نظامی را پیش برد.

وی دومین راهبرد را جنگ اقتصادی بیان کرد و تحریم را سلاح دشمن در این برهه دانست و گفت: از هر طریقی سعی در اخلال اقتصادی می‌کند تا به اهداف خود دست یابد اما در جنگ شناختی و روانی یکی از سلاح دشمن رسانه و فضای مجازی است.

حجت الاسلام شریف تبار با اظهار اینکه وارونه نشان دادن وقایع و حوادث از دیگر طرح‌ها است، نقشه و راهبرد اطلاعاتی را از دیگر راهبردها در جنگ راهبردی ذکر کرد و گفت: جنگ فرهنگی و اعتقادی نیز از دیگر مظاهر جنگ ترکیبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید براین که نهضت سوادآموزی در عرصه رسانه باید راه اندازی شود، گفت: برای اینکه در جنگ فرهنگی خاکریزهایی بزنیم و جایگاه‌ها را مشخص کنیم به حوزه سواد رسانه باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با عنوان اینکه در مدرسه سواد روایت درپی آن هستیم که مباحث مختلف را مشخص کنیم، افزود: همچنین عملیات‌های مختلف روایت‌ها را باید بشناسیم و در قصه روایت‌ها و پردازش آن به مسائل مختلفی توجه کنیم و باید خط محتوایی را در روایت‌ها بشناسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *