دسته‌ها
آرشیو

نشست علمی تخصصی مدیران ارشد سازمان بهزیستی کشور در ساری

نشست علمی تخصصی مدیران ارشد ستادی و استانی سازمان بهزیستی کشور با حضور علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، حسینی پور استاندار مازندران ، بابایی کارنامی نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل ستادی و استانی سازمان بهزیستی کشور در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید بهشتی خزرآباد برگزار شد.

عکاس(هدا کاشی پور) منبع: خزرنما


باید زمینه حضور افراد دارای معلولیت در جامعه فراهم شود

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه سازمان بهزیستی ارزش و جایگاه خود را از جامعه هدف می گیرد، گفت: خدمت به جامعه هدف افتخار بزرگی است و در ادیان و دین مبین اسلام برآن تاکید فراوانی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ؛وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی وظایف متعدد و جامعه هدف متنوعی دارد، افزود: اگر جامعه هدف کمیته امداد و نهادهای حمایتی فقرا هستند ، سازمان بهزیستی افراد مختلفی از افراد آسیب دیده را تحت پوشش قرارداده است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه خدمت به جامعه هدف فقط مادی نیست، ادامه داد: باید زمینه حضور افراد دارای معلولیت در جامعه را برای بهزیستی اجتماعی آنان فراهم کنیم تا منزوی نشوند.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه ارائه خدمات معنوی به جامعه هدف سبب شادابی و استقامت آنان در برابر مشکلات می شود، گفت: سازمان بهزیستی باید به مسئله سلامت روان جامعه هدف جهت توانمندسازی آنان توجه ویژه ای کند.

وی با بیان اینکه سامان بهزیستی وظایف متعدد و جامعه هدف گسترده ای دارد، افزود: کارکنان سازمان بهزیستی اگر با اخلاص و خدمت به جامعه هدف فعالیت کنند و آنان را جزو خانواده خود ببینند در پیشگاه خداوند جایگاه ویژه ای دارند و باید قدر آن را بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه سازمان باید با بهزیستی اجتماعی زمینه حضور افراد دارای معلولیت در جامعه را فراهم کند، ادامه داد: سازمان بهزیستی باید بر اجرای دستورالعمل ها و وظایف نهاد ها و سازمان ها در برابر جامعه هدف نظارت کند.

یکی از مهمترین مولفه های امنیت کشور، امنیت اجتماعی است

حسینی پور، استاندار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر سازمان بهزیستی از حوزه انفعالی به تهاجمی تبدیل شد، گفت: سازمان بهزیستی نباید سازمان منفعل باشد بلکه باید در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار گیرد که در حال انجام است.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل بهزیستی مازندران و کارکنان بهزیستی استان، افزود: در بهزیستی استان ساختار اداری استان تغییر و بهزیستی در حال کنشگری می باشد و این برای بنده بسیار مهم است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در سیستم حکمرانی اسلامی واژه ای به نام برکت وجود دارد، ادامه داد: اگر بهره وری با ارزش های اسلامی و دینی در آمیخته شود خروجی آن برکت می شود که در آموزه های دینی ما ارزش زیادی دارد.

حسینی پور با تاکید بر اینکه امنیت ملی شاخص ها و زیرمجموعه هایی دارد که به آن توجه می شود، گفت: در جمهوری اسلامی مولفه های امنیت ملی متفاوت از کشورهای دیگر است و مولفه ما حضور مردم در عرصه های مختلف اجتماعی است.

وی افزود: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردمی تشکیل شد و با این پشتوانه و با محوریت ولایت فقیه در امواج طوفان فتنه ها عبور کرد و امروز جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور مقتدر در دنیا می باشد.

استاندار مازندران یکی از مهمترین مولفه های امنیت کشور را امنیت اجتماعی دانست و ادامه داد: امنیت اجتماعی می تواند تضمین کننده دائمی امنیت ملی باشد و سازمان بهزیستی نقش استراتژیکی دارد که باید در این زمینه ورود پیدا کند.

حسینی پور سازمان بهزیستی را متولی سلامت اجتماعی دانست و گفت: سازمان بهزیستی وظایف متعدد و جامعه هدف متنوعی دارد و اگر ضرورت تحول در نگاه مدیریتی به صورت عملیاتی دیده نشود از تحقق اهداف این حوزه باز می ماند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به افراد دارای معلولیت ، افزود: نامناسب بودن فضای شهری و مشکلات افراد دارای معلولیت پدیده معلولیت را امری فردی و وابسته و مرتبط به خانواده فرد دارای معلولیت کرده است که این سبب عدم حضور آنان و عدم بهره گیری جامعه از ظرفیت آنان شده است و این مسئله سبب هزینه های هنگفت برای جامعه می شود.

استاندار مازندران ادامه داد: در جوامع توسعه یافته افراد دارای معلولیت با بدنه جامعه سالم پیوند دارد و یکی از اقدامات آنان در این راستا ، استفاده آنان از بهترین روانشناسان و جامعه شناسان برای تعامل برقرار کردن جامعه هدف با جامعه می باشد.

حسینی پور طراحی مرکز تخصصی برای توانمندسازی و اشتغال افراد دارای معلولیت را امری ضروری دانست و گفت: برنامه های سازمان بهزیستی باید متناسب با شرایط فرهنگی و اقلیمی هر استان تنظیم شود تا بتوان به بهره وری لازم دست پیدا کرد.

وی به گردشگر پذیر بودن استان اشاره کرد و افزود: جامعه هدف بهزیستی برای استفاده از مواهب طبیعی به استان سفر می کنند آیا زیر ساخت های لازم آماده کردید؟ بسیاری از مراجعین در طول سال تحت پوشش سازمان قرار ندارند برای آنان چه فکری کردید؟

استاندار مازندران ادامه داد: مازندران کانون گردشگری است و یکی از مهمترین مولفه های کاهش فشار اجتماعی حضور عزیزان در مناطق گردشگری استان و ایجاد آرامش برای آنان است بنابراین باید زیرساخت های لازم برای آنان فراهم شود.

حسینی پور به آسیب های نوظهور در جامعه اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی باید در حوزه استفاده مواد صنعتی و روان گردان در جامعه ورود پیدا کند و اگر ما نتوانیم پدیده های نوظهور را بشناسیم با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول اجتماع محور 20 20 در استان ، افزود: بهزیستی مازندران در 45 منطقه استان فعالیت خود را شروع کرد و با احصای طرح اشتغالزایی ، شناسایی افراد دارای معلولیت و … در جهت رفع مشکلات جامعه هدف گام برداشته است.

استاندار مازندران به اجرای طرح گروه جهادی شهدای بهزیستی مازندران اشاره کرد و ادامه داد: برای نخستین بار مدیرکل و کارکنان بهزیستی در روستاهای استان حضور پیدا کردند و خدمات گسترده ارائه دادند که از سیاست های دولت مردمی سیزدهم است.

حسینی پور تاکید کرد: سازمان بهزیستی در اطلس اجتماعی، جایگاه ویژه ای دارد و ما باید این جایگاه را در اطلس مدیریتی کشور قرار دهیم.

وی با بیان اینکه امروز در شرایط جنگی مهمی قرار داریم، گفت: در جنگ نظامی ساختارها مورد تهاجم قرار می گیرند ولی در حال حاضر، روح و روان اجتماعی مورد تهاجم قرار گرفته است.

استاندار مازندران به بازدید از مراکز تحت پوشش اشاره کرد و افزود: افرادی که در سازمان بهزیستی فعالیت می کنند انسان هایی هستند که فراتر از یک شغل به فعالیت در بهزیستی نگاه می کنند زیرا هر کدام با تخصصی که دارند می توانند در شغل های دیگر و با درآمدهای بیشتری فعالیت کنند.

حسینی پور ادامه داد: کارکنان بهزیستی با عشق و علاقه ای خاص به جامعه هدف خدمت می کنند و بنده در بازدید از مراکز بعنوان مسوول دیدم این عشق را از نزدیک مشاهده کردم.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان بهزیستی نیروهای خالصی هستند که امروز نیز همانند مسوولان ارشد در حوزه های نظامی، امنیتی و اقتصادی در استقرار امنیت ملی باید احساس مسوولیت کنند.


اولویت اصلی مجلس شورای اسلامی، ارائه خدمت به جامعه هدف است

علی بابایی کارنامی، نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم در رفع مشکلات جامعه هدف عزم جدی دارند، گفت: امروز در آستانه تدوین برنامه هفتم توسعه قرار داریم و سازمان بهزیستی کشور می تواند با تدوین برنامه ها و سیاست های خود و ارائه آن به مجلس در جهت رفع مشکلات جامعه هدف گام مهمی بردارند.

وی به رشد تصاعدی بودجه سازمان بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد و افزود: اولویت اصلی مجلس شورای اسلامی، ارائه خدمت به جامعه هدف می باشد بنابراین مجلس شورای اسلامی در سال های گذشته گام های اساسی برداشته است.

نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از خیرین، ادامه داد: در کشور ما ظرفیت بزرگی به نام مردم وجود دارد اگر در این بخش ها نتوانیم ریل گذاری درستی انجام دهیم به موفقیت دست پیدا نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *