دسته‌ها
آرشیو فرهنگی مازندران

نشست خبری دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کشور در ساری

با نزدیک شدن به روزهای برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر به میزبانی مازندران، نشست خبری دبیر جشنواره تئاتر فجر منطقه ۳ کشور با حضور جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان مازندران برگزار شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

نشست خبری حسین جوادی دبیر جشنواره تئاتر فجر منطقه ۳ کشور به همراه جانشین دبیر جشنواره و رئیس کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی این جشنواره برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق کشور در مازندران:در این نشست دبیر جشنواره تئاتر فجر منطقه ۳ کشور گفت: مازندران، استان زرخیزی از نظر داشته های فرهنگی و هنری است که مجموعه ای از بی نظیر ها و کم نظیر ها را در خود جمع کرده است؛ بهترین نویسندگان، بهترین اهالی رسانه و بهترین چهره های فرهنگی هنری به  این استان تعلق دارند.

حسین جوادی عنوان کرد: در تئاتر و هنر نمایش، نیز شخصیت های بزرگی در استان داشته ایم که کارهای خوبی را از این استان ارائه داده اند و  جمعیت کثیری را برای دیده شدن پای کار کشیده اند.

جوادی با اشاره به اینکه نمایش یکی از رشته های پرمخاطب و دارای علاقه مندان زیادی است بر  تاثیرگذاری خاص آن نیز تاکید کرد و در ادامه گفت: یک اتفاق خوب و رویداد بزرگ در کشور رخ می دهد و آن هم جشنواره تئاتر فجر است که به عنوان یک اتفاق در آمال و آرزوهای اهالی نمایش برای رسیدن به آن است که از ماه ها قبل تدارک دیده می‌شود و جشنواره‌های مختلف برای آن برگزار می شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این رابطه افزود: ما چندی پیش جشنواره تئاتر استان را داشته ایم که منتخبان آن به مرحله منطقه ای راه یافته اند. که با تدابیر و تمهیدات مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این جشنواره ها در ۴ منطقه کشور ساماندهی شده‌اند.  دبیر جشنواره با بیان اینکه دو گروه از مازندران متشکل از گروه های نمایشی شهرستانهای بابلسر و ساری که برای حضور در این رقابت‌ها انتخاب شده اند قرار است در روزهای آینده در شهر شیراز و میزبانی استان فارس رقابت خود را با سایر گروه های حاضر در این منطقه آغاز کنند اضافه کرد: رسم این جشنواره بر این است استانی که جشنواره منطقه ای برگزار می کند، نمی‌تواند آثار خود را در آن جشنواره‌ میزبانی کند و بنابراین ما باید از ۹ استان دیگر میزبانی کنیم که در این دوره مجموع ۱۹ گروه نمایشی وارد استان خواهند شد و به مدت پنج روز ما در خدمت و میزبان این گروه ها خواهیم بود.

مدیر کل و دبیر جشنواره اظهار داشت: روزهای سختی را طی این چند روز آینده خواهیم داشت که از یک ماه قبل معاونت امور هنری اداره کل درگیر هماهنگی امور اجرایی آن هستند.

وی با ابراز این مطلب که این یک اتفاق بزرگ و رخداد بسیار مهم در عرصه هنری بالاخص عرصه هنرهای نمایشی است افزود: زمان بندی و جدول بندی اسکان و پذیرایی انجام شده هر چند بسیار وقت گیر و مشکل، اما خوشبختانه در حال طی مراحل پایانی است.

حسین جوادی با ابراز خشنودی از اینکه برخی دستگاه‌های اجرایی پای کار آمده‌اند و از نگاه ویژه استاندار و معاونت سیاسی امنیتی و انتظامی حمایت های مجموعه استانداری مازندران قدردانی کرد و گفت: بحمدلله تاکنون نظر مساعد وزارتخانه نیز استحصال شده است. 

دبیر جشنواره منطقه ای تئاتر در مازندران از خبرنگاران بابت تلاش ها و تحمل سختی ها و رنج ها در پوشش وقایع و رویدادها و  حضور به موقع در بزنگاه های مختلف تقدیر و تشکر کرد و انتظارات خود را در حمایت از این رویداد مهم فرهنگی هنری و به ویژه در پوشش و انعکاس خبری این جشنواره از رسانه ها بیان کرد. 

در ادامه این جلسه نیز محمد تقی روحی به عنوان جانشین دبیر و معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه گزارشی از روند اجرایی و برنامه ریزی این جشنواره، به تشریح شرایط و نحوه پذیرش، حضور و جدول اجراهای این جشنواره، گروه ها و استان های حاضر در این جشنواره پرداخت و در ادامه به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. 

گفتنی است این جشنواره از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه سال جاری در ساری و در سالن های بلک باکس و سلمان هراتی مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سالن حوزه هنری مازندران در دو نوبت صبح و عصر با حضور ۱۹ گروه نمایشی برگزار خواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *