دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

نشست اصحاب رسانه مازندران با آیت الله لاریجانی کاندید مجلس خبرگان

نشست هم اندیشی اصحاب رسانه مازندران با آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام و نامزد ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ساری برگزار شد.
عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نشست با اصحاب رسانه مازندران در ساری به برخی پرسش‌های مرتبط با مشکلات مازندران پاسخ داد و با اشاره به اهمیت حضور و مشارکت مردم گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات بر اقتدار نظام اسلامی موثر است.

رسانه‌ها مردم را به حضور در انتخابات ترغیب کنند

ایسنا: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای ارتقای امنیت ملی و اقتدار کشور رسانه‌ها می‌بایست مردم را ترغیب کنند که در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند، هرچند مردم آگاهی لازم را دارند اما رسانه‌ها می‌بایست در ترغیب مردم به حضور در انتخابات تلاش کنند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی امروز در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که در ساری برگزار شد، ضمن اظهار امیدواری نسبت به اینکه بعنوان خادم ملت در کشور و استان اگر کاری بویژه برای مازندران انجام دادم مورد قبول قرار گرفته  باشد، اظهارکرد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسئولیت ملی دارم که نمی‌توانم نگاه محلی داشته باشم اما منافاتی با مسئولیت  محلی ندارد و همه ما باید در چارچوب قانون به وظایف‌مان در قبال مردم عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه حضور در بین قشرهای مختلف مردم استان از افتخاراتم در دوران خدمت رسانی است، افزود: لازم است مشکلات این استان را حل کنیم که حضورم در بین مردم این استان جزو بهترین ساعات فعالیت کاری‌ام است لذا از رسانه‌ها می‌خواهم نسبت به این موضوع اطمینان و توجه داشته باشند .

آیت الله صادق لاریجانی با تاکید براینکه فضای  رسانه‌ای و مبانی فلسفی رسانه بسیار عمیق است، گفت: میزان تاثیر رسانه بسیار زیاد است لذا اگر رسانه در چارچوب وظایف خویش یعنی شفافیت و مبارزه با فساد عمل کند بسیار می‌تواند اثر بخش باشد.

وی افزود: رسانه یک قدرت است که می‌تواند در خدمت شفافیت، ابراز قدرت و برانگیختن ارزش‌ها باشد هرچند رسانه نیز شمشیر دو لبه است و می‌تواند برعکس این هم باشد که رسانه‌ها باید در رساندن واقعیت به جامعه تلاش کنند و اخلاق رسانه می بایست جدی‌تر گرفته شود.

او در تشریح وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام، توضیح داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در برخی موارد حرف آخر را می‌زند و این مجمع برای حل گره‌ها، تشخیص خلاف شرع و قانون اساسی توسط حضرت امام تاسیس و تشکیل شده است و در سال ۱۳۶۸ در بازنگری قانون اساسی در اصل ۱۱۲ قانون اساسی گنجانده شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه در سال‌های اخیر در این مجمع تحولات قابل توجهی ایجاد شده است، تصریح کرد: مجلس نمی‌تواند پیرامون مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام در برخی موارد که محدود است تا مدت‌ها قانون تصویب کند لذا تدوین سیاست‌های کلی نظام با مجمع تشخیص مصلحت نظام است و تصویب ابلاغش با مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: مقام معظم رهبری در ۴ سال اخیر تحولات قابل توجهی در زمینه نظارت در سطوح مختلف اجرایی، تقنینی و قضایی ایجاد کردند بطوریکه هیات عالی نظارت را ایجاد و اکنون هیات عالی نظارت مامور بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه با سیاست‌های کلی نظام شده است که این مکانیسم را رهبری تاسیس کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام یک کارکرد ملی دارد و در مجمع به فکر استان هستیم و در تصویب منطقه آزاد مازندران برای اولین بار ۳ نقطه مصوب شد به‌رغم مخالفت‌های زیادی که داشت این مسئله را حل کردیم که برای رشد استان این منطقه آزاد صددرصد اثرگذار است و ایجاد منطقه آزاد در مازندران چهره اقتصادی استان را عوض می‌کند.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان با اشاره به اینکه برای ارتقای امنیت ملی و اقتدار کشور رسانه‌ها می‌بایست مردم را ترغیب کنند که در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: هرچند مردم آگاهی لازم را دارند اما رسانه‌ها می‌بایست در ترغیب مردم به حضور در انتخابات تلاش کنند.

این مسئول گفت: انتقادها را باید بپذیریم چرا که در بستر اقتدار نظام می‌توانیم مشکلات را حل کنیم و از اصحاب رسانه انتظار بیشتری می‌رود چرا که فهم بیشتری از مسائل دارند لذا  پشتوانه فکری و فرهنگی را نباید رها کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *