دسته‌ها
آرشیو فرهنگی مازندران

اختتامیه نخستین جشنواره علمی فرهنگی و هنری زکات در فریدونکنار

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی علمی زکات باحضور نمانیده ولی فقیه در استان مازندران و استاندار مازندران در در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی علمی زکات که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید رجایی فریدونکنار برگزار شد، ضمن تسلیت ایام، یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: به فرموده حضرت امام راحل اساس و فلسفه خلقت تربیت انسان است و همه مجموعه هستی برای تربیت انسان نه صرفا تولید انسان و تغذیه که آن هم مهم است ،آفریده شده است.

وی افزود: تربیت بدون تغذیه و تغدیه بدون تربیت بی فلسفه و بی معناست، هدف و غایت تربیت است، زکات دو بعدی است، خداوند هم به بعد تزکیه‌ای و تربیتی و هم مادی آن توجه کرده است، بنابراین زکات موضوع بسیار مهمی است، از نظر معنویت هم‌تراز با معاد است علاوه بر اینکه بعد مادی را هم دربردارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: زکات موضوع بسیار مهمی است، خداوند هم به بعد تزکیه‌ای و تربیتی و هم مادی زکات توجه کرده است، بخشی از تربیت در چهره زکات خودش را نشان داده اما باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

محمدی لائینی ضمن تشکر از همه مودیان زکات، یادآور شد: اگر ما تربیت را دوست داریم باید مقدماتش را هم بخواهیم و فراهم کنیم که بخشی از آن‌ها در چهره زکات خودش را نشان داده اما باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد که همه اینها مقدمه است و نه هدف، این نیست که شکم‌ها را سیر کنیم بدن‌ها را بپوشانیم البته متاسفانه بدن‌ها به سمت برهنگی پیش می رود که از جامعه امدادجو می‌خواهیم پوشش و حجاب اسلامی را بیشتر از هر نهاد دیگری رعایت کنند تا اینجا شاهد حجاب برتر باشیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: رسیدگی به ده‌ها هزار خانواده خوب است اما اینکه انسان‌هایتربیت شده دیندار وفادار به ارزش‌های انقلابی و راه شهدا و بابصیرت باشند بهتر است؛ آن‌وقت در آثار و برکات رفتاری این عزیزان را مشاهده خواهیم کرد، کمک گرفتن همیشه به لفظ نیست به نشان دادن آثار است و خیران آثار را که ببینند بیشتر راغب به کمک خواهند شد.

امام جمعه ساری با اشاره به تشییع پیکر ۴۰۰ شهید همزمان در روز شهادت حضرت فاطمه (س) در پایان اذعان داشت: حماسه ۹ دی را گرامی میداریم و امیدواریم شاهد گرامیداشت ویژه آن باشیم، ما نیاز به بصیرت داریم مردم بی بصیرت نمی‌توانند راه را پیدا کرده و وظیفه را بشناسند و اقدام به موقع داشته باشند، نابینایی ظاهری از نابینایی باطنی و نداشتن بصیرت بسیار ساده‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *