دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

مراسم اهدای هدایای رهبر معظم به مدال آوران مازندرانی در ساری

 هدیه رهبر معظم انقلاب سه شنبه شب در آیینی به ۱۶ نفر از مدال‌آوران مازندرانی در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی هانگژو چین از سوی نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران اهدا شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

طبق آمار رسمی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، ورزشکاران مازندرانی با کسب یک چهارم مدال‌های کاروان ایران شامل سه طلای انفرادی و یک طلای تیمی، هفت نقره و ۲ برنز از بازی‌های آسیایی هانگژو، این استان را در صدر استان‌های مدال‌آور کشور از المپیک آسیایی ۲۰۲۲ قرار دادند.

به گزارش ایرنا ،سهم ورزش مازندران از افتخارآفرینی برای ایران در این رقابت‌ها نیز مانند سال‌های اخیر قابل توجه بود. حدود ۸۰ ورزشکار مازندرانی در ۲۱ رشته شانس کسب مدال از این رقابت‌ها را داشتند که ۱۶ نفر از این تعداد با دست پر از چین به کشور بازگشتند و یک مدال المپیک آسیایی به تابلو افتخارات خود افزودند.

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم ضمن قدردانی از مدال‌آوران ، ورزش را نوعی عبادت توصیف کرد و گفت: نسل جوان و نوجوان مازندران استعداد بالایی در ورزش قهرمانی دارد و معتقدم این استان همانند کشاورزی در ورزش قهرمانی هم آبروی کشور است.

وی با بیان اینکه وزیران ورزش و جهاد کشاورزی باید از استان مازندران باشند، چراکه این خطه قطب فعالیت‌های این دو بخش در سطح ملی محسوب می‌شود، افزود: از مجموعه شهدای استان یکهزار و ۲۵۰ شهید ورزشکار هستند و این در آمیختگی ورزش و ارزش فرصتی استثنایی برای ترویج فرهنگ ایران اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *