دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

مراسم افتتاح همزمان ۱۰ هزار فرصت شغلی در استان مازندران

مراسم افتتاح همزمان ۱۰ هزار فرصت شغلی در مازندران برگزار شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

یوسف نوری استاندار مازندران در آیین افتتاح همزمان ۱۰ هزار فرصت شغلی در مازندران، افزود: دولت مردمی سیزدهم به ریاست رئیس جمهور شهیدمان آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، نسبت به احیای واحدهای اقتصادی تعطیل و یا نیمه راکد در کشور و از جمله در مازندران اقدامات بسیار مثبتی را انجام داده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا نیز تاکنون ۱۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی راکد و یا نیمه فعال کشور با سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار همت توسط دولت مردمی سیزدهم فعال و به چرخه اقتصادی کشور بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: در مازندران نیز ۳۹۵ واحد تولیدی و صنعتی که به طور میانگین بیش از هفت سال تعطیل و نیمه تعطیل بودند، در دولت مردمی به چرخه تولید بازگشتند.

وی اظهار کرد: بازگشت این تعداد واحدهای احیا شده با افزون بر ۱۵۹ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال سرمایه برای بیش از ۹ هزار و ۵۶۴ نفر نیز شغل ایجاد کرد.

مقام عالی دولت در مازندران بر لزوم ایجاد زنجیره کامل برای فروش محصولات تولیدی در استان تاکید کرد و با بیان اینکه نسبت به انجام این مهم غفلت شده است، بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نسبت به راه اندازی شرکت های تعاونی تولیدی در استان اقدام کند تا با همراهی بانک های عامل این زنجیره تشکیل و تکمیل شود.

نوری با بیان اینکه تولید کننده نباید برای تامین مواد اولیه و همچنین فروش محصولات دغدغه ای داشته باشد، ببان کرد: تامین مواد اولیه مورد نیاز، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی از جمله وظایف دولتمردان است.

استاندار مازندران، تصریح کرد: باید سکوهایی ایجاد شود تا تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را به راحتی در داخل یا دیگر استان ها و یا حتی در بازارهای جهانی به فروش برسانند.

نوری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تقویت اقتصاد روستاها تاکید کرد و گفت: تولید کنندگان خرد می توانند چرخ های اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورند.

وی ادامه داد: در صورت تقویت اقتصاد روستایی، در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان سال ” جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری شده است، علاوه بر جهش تولید با مشارکت مردم، شاهد بهبود وضعیت اقتصادی نیز خواهیم بود.

نوری با اشاره به در پبش بودن انتخابات گفت که حضور گسترده مردم در این رویداد مهم سیاسی کشور، تقویت پایه های انقلاب اسلامی را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *