دسته‌ها
آرشیو خبری فرهنگی مازندران

طولانی ترین سفره افطاری مازندران در روستای ریحان‌آباد گلوگاه

روستای ریحان‌آباد شهرستان گلوگاه در ماه مبارک رمضان امسال همچون گذشته میزبان عاشقان روزه‌دار است که بر سر سفره ساده افطاری این روستا دعوت شده و روزه خودرا افطار کردند.

عکاس(فرشید سگار) منبع: پایگاه خبری بلاغ مازندران

 یکی از سنت‌های ماه مبارک رمضان سنت زیبای افطاری است که مورد توجه مسلمانان قرار دارد و بسیاری از مسلمانان جهان با دعوت از یکدیگر این سنت حسنه و نیکو را به جای می‌آورند که از پیامبر مکرم اسلام به جای مانده است.

در این شب‌ قدر ، مومنان اهل دل لحظه های افطار عاشقانه ای را برای روزه داران رقم زدند.

روستای ریحان آباد شهرستان گلوگاه در ماه مبارک رمضان امسال همچون گذشته میزبان عاشقان روزه دار است که بر سر سفره ساده افطاری این روستا دعوت شده و روزه خودرا افطار کردند.

مردمی که دلشان به همین سادگی های زیبا و معنوی گرم می‌شود و چشم به راه رمضان های خدا می‌شوند تا باز هم سفره ای از جنس آفتاب و ملکوت برای روزه داران خسته شهر پهن کنند.

کار خوبی که در ایام رمضان و شب  قدر  به چشم می‌خورد، ترویج سفره های ساده در خیابان‌های این روستا است و باید دست همه خیران و نیکوکارانی که این سفره ها را پهن می‌کنند، به گرمی بفشاریم.

سفره‌هایی بارنگ و بوی سادگی که در هنگام افطار پهن می‌شود، فقیر و غنی کنار هم بر سر این سفره می‌نشینند و  روزه خود را افطار می‌کنند، در این سفره‌ها خبری از چشم و هم‌چشمی و اسراف نیست آنچه دیده می‌شود تنها طعم شیرین معنویت است.

14 دیدگاه دربارهٔ «طولانی ترین سفره افطاری مازندران در روستای ریحان‌آباد گلوگاه»

با سلام.به همه ی مردم..فهیم.و سخاوتمند.روستای.ریحان آباد..خدا خیرتان.دهد🙏🇮🇷🇮🇷🙏🙏دستان.گرمتان.همچون.قلب.مهربان تان.می فشاریم.سپاس.این.ایثار.فداکاری.جمعی تان🙏🙏🙏🙏

اللهم صل علی محمد و آل محمد
ضمن عرض ادب و احترام به محضر تمامی عزیزانی که در این ماه مبارک رمضان روزه دارند و با قبولی طاعات و عبادات … الحق وانصاف صادقانه عرض میکنم بهترین طرح و والاترین مهمانی که میزبانش از درون روستا بوده و امیدوارم این طرح در تمامی روستاهای کشور و شهرهای ایران رواج پیدا کنه و چه خوبه که بصورت پذیرش مهمانی از روستا به روستا و از شهر به شهر بهمدیگه افطاری بدهند … رسم ورسومی خوبیه هم بین دو روستا همدلی و مودت بوجود میاد و هم اینکه اگر کینه ای کدورتی بین روستاییان مخصوصا بین افراد باشه با اینگونه مراسم ها کینه ها پاک خواهد شد

سلام و قبولی طاعات و عبادات خدمت تمامی مردم ریحان آباد گلوگاه از همه کسانی که در این افطاری نقش داشتند کمال تشکر و قدردانی دارم واین سنت حسنه را حفظ کردند ودر این ماه مبارک کاری به این بزرگی انجام دادند. باتشکر ولیان هستم از کاشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *