دسته‌ها
آرشیو فرهنگی مازندران

سوگواره ادبی روز وداع یاران در دفتر آیت الله محمدی لائینی-ساری

سوگواره ادبی روز وداع یاران به‌مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

آیت الله محمدباقر محمدی نماینده ولی فقیه در مازندران در سوگواره ادبی روز وداع یاران به‌مناسبت گرامیداشت شهدای خدمت، ضمن عرض تسلیت حادثه غمباری که بر ملت انقلابی به‌خاطر از دست دادن جمعی از فرزندان خدوم، صدوق، جهادی و دلسوز وارد شده، اظهار کرد: آیت الله رئیسی سمت‌های گوناگون قضایی، اجرایی، حوزوی و آستان قدسی داشتند اما از میان همه اینها به خادمی امام هشتم (ع) افتخار کرده و عشق می‌ورزیدند به سِمَت خادمی و نوکری این خاندان، همه ما افتخار می‌کنیم که به شکلی اسم ما در طومار خادمان این حضرت ثبت شود.

وی افزود: لازم هم نیست خادمیار رسمی هم باشیم که الان در مازندران ۱۶هزار خادمیار رسمی دارد، هر کجا هستید در راه امام رضا (ع) یک کمکی انجام بدهید نیازی به حکم نیست و اینکه اصلا کسی بفهمد، خدمت به یک زائر هر چند ناچیز سمت خادمی می‌دهد، دور و نزدیکی، رسمی و غیررسمی اصلا مطرح نیست و شاید گمنامی اینجا به نام‌آشنایی ترجیح داشته باشد.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه این نوکری از هزار آقایی بهتر است و به انسان عزت می‌دهد، همه جا اینجاست و کانون عزت است، گفت: یک اشاره اینها کافیست، قدرتی مثل آمریکا و … در مقابل اینها چیزی نیستند، مظهر قدرت حقیقی و واقعی، این بارگاه است به اینجا پناهنده شویم خوب است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: خوب است که انسان در غم از دست دادن یک عده پاک و صدیق هم ناله شود، وقتی امام حسین (ع) به شهادت رسید یک عده خوشحالی و پایکوبی کردند، عده ای گریه کردند و تا قیامت هم ادامه دارد، ما جزو کدام صف هستیم؟ مراقب باشیم که در گفتار و عمل در صف ملت باشیم نه در صف مخالفین، معاندین و از انقلاب برگشته‌ها و …، چهار روزی می‌گذرد آن‌ها متوجه می‌شوند که چه اشتباهی کردند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: ان‌شالله تا یک ماه دیگر انتخابات داریم حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب کسی که با این تیپ و فرهنگ، ولایت‌مداری، روحیه جهادی هم‌خوانی داشته باشد مهم است، اینجاست که مصیبت آدم تسکین و التیام پیدا می‌کند.

این مسئول ضمن تسلیت پیشاپیش سالروز رحلت امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵خرداد، گفت: الحمدالله مردم ما نشان دادند که بصیر بوده و پای انقلاب ایستاده‌اند و این پرچم را روی دست نگه می‌دارند، پرچم‌داران تغییر می‌کنند و مشکلی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *