دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

دیدار مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با آیت الله محمدی لائینی

«نیک نژاد» مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با آیت الله «محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

عکاس(ارسالی) منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

 امید نیک نژاد- مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ استان مازندران در دیدار با آیت الله محمدباقر محمدی لائینی-نماینده ولی فقیه درمازندران- با بیان اینکه چوب و کاغذ مازندران یک صنعت ملی در استان محسوب می شود و مهمترین مزیت این شرکت تولید کاغذ چاپ و تحریر است، اظهار کرد: کاغذ مقوا و کنگره ای تولید این شرکت نیز در استان و کشور تولید می شود که خیلی برای چوب و کاغذ مازندران مزیت بشمار نمی رود.

وی به منویات رهبری مبنی برخودکفایی در بحث تولید کاغذ اشاره کرد و گفت:‌ امیدواریم در سالجاری با حمایت دولت سیزدهم شرایط برای تامین مواد اولیه از جمله چوب آلات شکسته افتاده و همچنین حمایت در تامین منابع انرژی فراهم گردد تا شاهد تحقق بیش ازپیش منویات رهبری در این شرکت باشیم.

نیک نژاد با بیان اینکه سال ۹۹در چوب و کاغذ مازندران سه هزار تن کاغذ چاپ و تحریر ns۷۰تولید شد، افزود: ns۷۰بهترین نوع کیفیت کاغذ است که برای کتب درسی بیشتر استفاده می شود.

وی اضافه کرد: هفت هزار و ۲۰۰تن از این کاغذ در سال گذشته تولید شد و امسال این میزان به ۳۸هزار و ۵۰۰تن رسید.

نیک نژاد با بیان اینکه سال ۹۲ میزان ۱۷هزار و ۵۰۰تن وزارت آموزش و پرورش از کاغذ مازندران خرید داشت،‌گفت: بیش از ۷۰درصد نیاز کشور اکنون با کاغذ مازندران تولید شد و در تمام خانه های ایرانیان وجود دارد این یک افتخار ملی محسوب می شود.

وی بابیان اینکه ۱۵میلیون نشر برای کتاب های کمک آموزشی کنکور نیز به وسیله کاغذ مازندران تولید شد، افزود: در سال ۱۴۰۱بیش از ۴۳هزار و ۲۵۰تن انواع کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار نشر شد.

نیک نژاد بابیان اینکه برای قرارداد ۳۰هزار تن کاغذ چاپ و تحریر با وزارت آموزش و پرورش به میزان ۷۸۰میلیارد تومان آورده برای مازندران داشت، گفت: بخش اعظم گردش نقدینگی این آورده را در قالب خرید مواد اولیه در مازندران شاهد بودیم.

وی بیان کرد: در بدنه آموزش و پرورش گذشته نگاه حمایتی به این مجموعه وجود نداشته با دولت سیزدهم نگاه تغییر کرده است و این شرکت به نقطه مطلوب در تولید کاغذ چاپ و تحریر رسیده است.

نیک نژاد با بیان اینکه در بازار کاغذ دست‌های در کار است که اجازه نمی‌دهند، بحث خودکفائی در این محصول شکل بگیرد، افزود: قطع برق و گاز در این شرکت از جمله مشکلاتی که تولید را با مشکل مواجه می کند.

وی با بیان اینکه ۱۲۵هزار تن ظرفیت تولید را در دستر کار داریم،‌گفت: ۵۰هزار تن کاغذ چاپ و تحریر هدفگذاری شده که حمایت مسئولان استانی و ملی را می طلبد.

نیک نژاد از چاپ قرآن کریم چهار رنگ با استفاده از کاغذ تولید مازندران خبر داد و افزود: این قرآن اولین بار که با کاغذ ایرانی به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شد. که علی رقم تمام مشکلات و کمبودهای موجود در شرکت چوب و کاغذ مازندران، کاغذ مطلوب تولید و برای چاپ این قرآن نفیس مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *