دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

حضور رئیس جمهور در روستای خرماکلای قائمشهر

دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به مازندران، در اجتماع پر شور و صمیمی مردم خرما کلای قائمشهر، مورد استقبال قرار گرفت و با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد. سپس با حضور در محل مجتمع آموزشی برکت ‌زنده‌یاد مرحوم حاج حسن اصغرزاده راکه یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت‌ها و فضاهای جانبی متفاوتی است، به بهره‌برداری رساند و در پایان در نشستی با فعالان اقتصاد مردمی در این روستا شرکت کرد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

بزرگترین مجتمع آموزشی و مدرسه روستایی برکت زنده‌یاد مرحوم حاج حسن اصغرزاده در کشور با حضور رئیس‌جمهور طی سفر دوم به استان مازندران در روستای خرماکلای قائم‌شهر با دو مقطع ابتدایی و متوسطه اول و پیشرفته‌ترین تحول آموزشی در سند بنیادی تحول به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا خان‌محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حاشیه این افتتاحیه در جمع خبرنگاران از افتتاح چهار هزار و ۹۱۳ امین مدرسه روستایی در مازندران عنوان و اظهار کرد: این مجتمع آموزشی به عنوان بزرگترین مدرسه روستایی کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چند ویژگی خاص این مدرسه دارد، تصریح کرد: مجتمع با رویکرد کانون تربیت و پیشرفت این روستا طراحی شده و حیات این مدرسه حیات پویاست و روستاییان می‌توانند در ساعات غیر درسی از همه فضای مدرسه اعم از چمن ورزشی، کلاس‌های درسی، نمازخانه و استفاده ببرند.

این مسئول افزود: حسینیه بزرگی بین دو بال غربی و شرقی مدرسه قرار گرفته که می‌توان در تمام برنامه‌ها مورد استفاده قرار داد.

خان‌محمدی ادامه داد: این واحد آموزشی با هدف پیشرفت روستایی با محوریت ایجاد گلخانه، دامداری، تولید سبزیجات در باغچه‌های مدرسه طراحی شده و عملاً یک مجموعه آموزشی که برای تربیت کامل در تعریف سند تحول اشاره می‌شود، احداث شد.

وی با بیان اینکه در این فضا آلاچیق‌های مختلف جهت تشکیل گروه‌ها ، آمفی تئاتر روباز و کلاس‌های فضای باز به منظور آموزش دانش‌آموزان که به آن ارتقای موقعیت‌های یادگیری گفته می‌شود، طراحی شده است، گفت: این مجتمع آموزشی یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت‌ها و فضاهای جانبی متفاوت با ۳۳۰ میلیارد ریال هزینه و نخستین مجموعه با عنوان «مدرسه، کانون توسعه و پیشرفت روستا» در کشور به بهره‌برداری رسید.

همچنین دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان مازندران، با حضور در نشستی با فعالان اقتصاد مردمی در روستای خرماکلای این استان به گفتگو پرداخت.

لازم به ذکر است همزمان با حضور رئیس جمهور در روستای خرماکلا، 350 واحد گلخانه روستایی در استان مازندران که با مشارکت مردم و تسهیلات معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری احداث شده است، به بهره برداری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *