دسته‌ها
آرشیو

دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار دفاع مقدس مازندران

دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان با حضور «حسینی‌پور» استاندار، سردار «ملکی» مدیرکل حفظ آثار، سردار «مسلمی» فرمانده سپاه کربلا، اعضاء کمیته‌های چهارده‌گانه و حضور وبیناری فرمانداران و شهرداران در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان که به صورت وبیناری با حضور فرمانداران، فرماندهان سپاه نواحی، شورای اسلامی شهر‌های استان، شهرداران و مسئولین دفاتر حفظ آثار در سالن شماره یک استانداری برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و نام ۱۰هزار و ۴۰۰شهید دوران دفاع مقدس و ۴۳شهید مدافع حرم این خطه از شمال کشور و تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی، اظهار کرد: بنابر ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح استاندار ریاست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران است و باید در طول سال، ۴۳مورد برنامه ذیل این شورا با دبیری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اجرایی شود.

به گزارش بلاغ؛ وی به فعالیت این ستاد با محوریت گرامیداشت مناسبت‌های همسو با حوزه ایثار و شهادت با ۱۴کمیته در شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: کمیته‌های استانی سریعا جلسات را با حضور اعضا تشکیل دهند و در راستای ترویج فرهنگی ایثار و شهادت در طول هفته دفاع مقدس فعالیت داشته باشند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، با بیان اینکه فرمانداری‌ها در بسیاری از شهرستان‌ها تشکیل جلسه داشتند، اظهار امیدواری کرد این جلسات در ادارات دیگر اعضای کمیته چهارده گانه برگزار شود.

این مسئول اضافه کرد: در کمیته‌های شورای هماهنگی، باید موضوعات به صورت تخصصی پیگیری شود و این کمیته‌ها باید نقش راهبری برای سایر نهاد‌ها را ایفا کنند؛ این کمیته‌ها ذیل شورای هماهنگی استان تشکیل می‌شود و برای برنامه‌ریزی‌ها باید استان در نظر گرفته شود و برای هر شهرستان، برنامه‌ریزی صورت پذیرد.

ملکی با بیان اینکه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس از ۳۱شهریور ماه جاری آغاز و تا هفتم مهر ماه امسال ادامه خواهد داشت، گفت: پیش مصوبه گرامیداشت هفته دفاع مقدس با ۱۶بند تدبیر شده و نیازمند تایید استاندار مازندران برای اجرایی شدن است.

وی به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام رحلت پیامبر (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) و بازگشت زوار اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: روز ۲۹شهریور رزمایش «رهروان میثاق با یاوران ولایت» به همت استانداری، سپاه کربلا و بنیاد شهید برای تکریم و عیادت از ده هزار و چهارصد خانواده معظم شهدا در استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، با بیان اینکه ۳۰ شهریور از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس کشور تجلیل بعمل خواهد آمد، ادامه داد: این برنامه سه سال در مازندران اجرا شد و امسال نیز از ۸ تا صبح ۱۰ صبح، مراسم تکریم از ۶۰ هزار پیشکسوت استان به صورت نمادین در سالن غدیر سپاه کربلا با پخش مستقیم از طریق صدا و سیمای مرکز مازندران برگزار و از ساعت ۱۰به بعد به صورت ویدئوکنفرانسی از بیت رهبر معظم انقلاب همزمان با سراسر کشور برنامه خواهیم داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران افزود: فرمانداران تلاش کنند در کنار لوح سپاس، هدایای نقدی نیز جهت تکریم یادگاران دفاع مقدس تدبیر شود.

این مسئول از برگزاری مراسم رژه نیرو‌های مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در روز ۳۱شهریور به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ساری خبر داد و گفت: برقراری امنیت رژه در استان‌ها و شهرستان‌ها مورد توجه باشد.

ملکی با بیان اینکه خطبه‌های نمازجمعه در هفته دفاع مقدس باید با محوریت تبیین فرهنگ ایثار و شهادت باشد، افزود: سخنرانی یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، راویان و رزمندگان نیز در بین خطبه‌های نمازجمعه تدبیر شود.

وی از دفاع مقدس به عنوان عاشورای انقلاب اسلامی یاد کرد و بیان داشت: دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را بیمه کرد؛ باید برای پاسداشت جایگاه دوران دفاع مقدس و ایثار رزمندگان آن دوران به درستی برنامه ریزی شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، از ایجاد سنگر‌های دفاع مقدس در ورودی ادارات و دهیاری‌ها و سایر دستگاه‌ها در سراسر استان متناسب با هفته دفاع مقدس خبر داد و عنوان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی با محوریت اداره کل ورزش و جوانان در طول هفته دفاع مقدس مورد انتظار است.

این مسئول به پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران اشاره کرد و اظهار کرد: تکمیل این پروژه استانی با توجه به گردشگرپذیر بودن مازندران مورد انتظار است؛ قدردان همراهی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و استاندار مازندران برای تکمیل این پروژه هستیم.

ملکی با اشاره به ساخت ۱۰۰ یادمان شهدای گمنام استان و ۲۷ یادمان در حال ساخت گفت: ایجاد یادمان شهدای گمنام در شهرستان‌ها مورد انتظار است و فرمانداران در شهرستان‌ها برای ایجاد یادمان‌های شهدا ورود کنند.

وی خواستار تسریع روند تهاتر زمین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران شد و ادامه داد: قدردان همراهی شهرداری ساری برای آسفالته شدن بخشی از زمین این مجموعه هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، خواستار پای کار آمدن روابط عمومی ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان برای جمع آوری خاطرات رزمندگان حاضر در مجموعه تابعه شد و با بیان اینکه جانمایی المان‌های دفاع مقدس در دستور کار ما قرار دارد، ادامه داد: مسئولین برای ساخت المان‌های خلبانان شهید خلعتبری در رامسر، ابوالحسنی در بابل، فرزین در نکا و برات نمایان در ساری پای کار بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *