دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

جلسه ستاد راهبردی مدیریت فرهنگی اجتماعی سواحل خزر در نوشهر

جلسه ستاد راهبردی مدیریت فرهنگی اجتماعی سواحل استان های شمالی کشور با حضور معاون وزیر کشور، استانداران مازندران، گلستان و گیلان، معاونت سازمان تبلیغات کشور، معاون سازمان بسیج مستضعفین کشور، ریاست سازمان جنگلهای کشور و فرماندهان سپاه استانهای شمالی، نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت، معاونین عمرانی و سیاسی استانداری مازندران و دیگر مسوولان در محل دفتر استانداری غرب مازندران در نوشهر برگزار شد.

عکاس(فرشیدسگار) منبع: پایگاه خبری بلاغ مازندران

محمد عباسی در ستاد راهبردی مدیریت فرهنگی اجتماعی سواحل خزر در دفتر استانداری غرب مازندران با حضور استانداران و فرماندهان سپاه پاسداران استان های شمالی کشور، افزود : اهداف پلید دشمن باید با روش های درست به مردم گفت و این ستاد یک ظرفیت است و برای تحقق این امر نیازمند یک همت مضاعف دارد.

به گزارش ایرنا،وی پیشنهاد کرد : این ستاد باید هر ماه یکبار روند این جریان دشمن را پیگیری کند تا بتوانیم با توطئه های دشمنان مقابله کنیم لذا باید با روشی هدفمند و درست برنامه ریزی کنیم.
عباسی بیان داشت : در این ارتباط نیز ظرفیت ها باید هم‌افزا شکل گیرد و از تجربه ها و برنامه ریزی ها اعضای ستاد بهره وافر برد.
معاون وزیر کشور ادامه داد : قرارگاه حجاب و عفاف در وزارت کشور ایجاد شده است و وزیر کشور تاکید داشتند هیچ چیزی از مسائل عفاف و حجاب مهم تر نیست و به همین خاطر این ستاد ایجاد شده است.
عباسی بیان داشت : باید با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای این موضوع برنامه ریزی شود چرا که دشمن برنامه دارد و برای مقابله با توطئه های دشمنان اکنون اقداماتی نیاز است.
وی گفت : سال گذشته برای اولین بار بدهی های ناجیان غریق تسویه شد و همچنین رئیس جمهور دستور دادند حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه ساحل پرداخت شود.
معاون وزیر کشور با بیان این که امسال برای تقویت امکانات و تجهیزات ناجیان غریق هم برنامه ریزی شده است، گفت: خدمات ملی در استان های شمالی ارایه می شود در حالی امکانات محلی است و این کمبودها به وزیر کشور و دیگر مسوولان اطلاع داده می شود.
به گفته عباسی همه تلاش ها در حمایت از استانداری های استان های شمالی انجام خواهد گرفت.

وی با بیان این که در دولت دهم سازمان عمرانی ساحلی تصویب و قانونی شد، گفت: در دولت سیزدهم درحال راه اندازی محتوای این سازمان هستیم و اگر این اتفاق بیفتد برای مدیریت آن صالح ترین و مقتدرترین افراد استانداران هستند و ما هم حمایت می کنیم.
رییس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور افزود : نقش حاکمیت تسهیل در امور است اما زیرساخت ها هم باید فراهم شود و برای صحنه آمدن مردم باید امور تسهیل انجام گیرد.
وی بیان داشت : یکی از انتظارات این است موانع بر ارائه خدمات در سواحل بر طرف شود و نشستی هم باید با نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان های شمالی داشته باشیم.
وی گفت : آن وظایفی که بر عهده هیات دولت است تدبیر و سناریوی قوی و قدرتمند نیاز دارد و در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی کشور مصوبات این نشست محوری و مطرح خواهد شد.
استان مازندران ۳۳۸ کیلومتر ساحل در ۱۵ شهرستان از ساری تا رامسر در غرب مازندران و استان گیلان دارای ۲۸۰ کیلومتر نوار ساحلی در ۹ شهرستان از چابکسر در شرق استان گرفته تا آستارا در غرب و استان گلستان افزون بر یکصد کیلومتر ساحل دارد که در شهرستان های بندرگز، بندرترکمن و گمیشان واقع شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از ۸۰ درصد مسافران به مازندران برای استفاده از دریا به این استان سفر می کنند.
استان مازندران سالانه میزان میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *