دسته‌ها
آرشیو خبری فرهنگی مازندران

جشن پیوند ۴۱ زوج آملی در دانشگاه شمال

در آستانه چهل و یکمین سالگرد حماسه ۶ بهمن مردم آمل؛ جشن پیوند41 زوج جوان در دانشگاه شمال برگزار شد.

عکاس(سمانه قلی پور) منبع: خزرنما

حجت الاسلام «بشیر عالیشاه» مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران همزمان با بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ در مراسم پیوند «به زلالی آب» که با حضور ۴۱ زوج آملی در سالن همایش‌های دانشگاه شمال برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد حماسه اسلامی ۶ بهمن ۴۱ زوج با جهیزیه تهیه شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و مراکز نیکوکاری ازدواج آسان شهرستان زندگی مشترک را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس ،وی با بیان اینکه امسال هزار و ۱۹ جهیزیه تقدیم نوعروسان شد، عنوان کرد: سرانه هر نوعروس ۲۵ میلیون تومان است که در بازار قیمت بیشتری خواهد بود و هدیه دامادی هم حدود ۱۵۰ نفر مجموعا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و بیش از ۳۰ میلیارد تومان تا امروز جهیزیه تقدیم نوعروسان شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران از استقبال خوب خیرین تشکر کرد و افزود: در مشارکت و هم افزایی جهیزیه کمک‌های خوبی توسط خیرین انجام شد و با کمک آن‌ها تمام نوعروسان پشت نوبتی جهیزیه داده شد و در انبار موجود است و اعضای کمیته امداد با نشان دادند سند ازدواج در همان ساعت می‌توانند جهیزیه دریافت کنند.

وی از پوشش ۸۰ هزار خانوار در کمیته امداد خبر داد و افزود: ۱۴ هزار دانش آموز، هزار و ۵۰۰ دانشجو، سه هزار و ۸۰۰ بیمار لاعلاج و همچنین دو هزار و ۷۰۰ نفر یتیم هستند و ۱۱ هزار نفر در طرح محسنین که مشکلات مضاعفی در زندگی دارند، این آمار نشان دهنده این است که فقز در این استان است، اما خیرین همیشه در تمام مناسبت‌ها کمک حال بودند.

حجت الاسلام عالیشاه تصریح کرد: ۶ میلیارد تومان قرض ماندگار از مشترکین صندوق صدقات، حامیان طرح اکرام از مراکز نیکوکاری از شورای زکات جمع آوری بکنیم که ثمره این تلاش مضاعف همکاران و عنایت همکاران این است ۲۰۰ درصد مضاعف ۶ میلیارد تومن قرض ما جمع ۀوری کردیم ۱۲ میلیارد از مرکز هم افزایی استان تعلق پیدا کرد و باعث شد ۲ هزار نفر از وام خارج شوند.

این مسئول قرض ماندگار را قرض دادن بلاعوض به صندوق امداد ولایت خواند و اظهار کرد: در استان مازندران صندوق امداد ولایت داریم که تحت نظر کمیته امداد است و وام‌های کارگشایی، وام‌های درمان و اشتغال و وام‌های مختلف معیشتی پرداخت می‌کند که نیاز به کمک خیرین داریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: امسال هم تا الان رتبه اول قرض ماندگار در سطح کشور را داریم و این هم چیزی جز لطف خیرین به کمیته امداد و محرومین استان نیست.

وی یکی از رویکرد‌های مهم کمیته امداد را اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال کمیته امداد بود که تا الان حدود ۵۸۰ میلیون تومان جذب شد و مابقی ان شالله در طول بهمن جذب خواهد شد، ۴۰۰ میلیارد تومان اضافه خدمت الزامات درخواست کردیم که جوانان بتوانند از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام عالیشاه با تاکید بر اینکه باید اشتغال را جدی گرفت، عنوان کرد: وام اشتغال به گونه‌ای است که  ۵۰ درصد مددجویان کمیته امداد مراجعه کنند، از دفاتر پیشخوان ثبت نام کنند و جزء طرح اشتغال کمیته امداد قرار بگیرند و عزیزانی که دهک بالا قرار دارند و واقعا هم مستحق هستند با استعلامی که گرفته می‌شود می‌توانند وام دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *