دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

جشن میلاد امام زمان(عج) در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران

جشن میلاد امام زمان (عج) و آئین عمامه گذاری جمعی از طلاب استان در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت با بیان اینکه امام زمان (عج) دو رسالت کلی فراگیر کردن دین اسلام و عدالت را دارند گفت:در پرتو تقوا می‌توانیم سرمایه اجتماعی لباس روحانیت را افزایش بدهیم، این سرمایه اجتماعی را با پوشیدن لباس و گذاشتن عمامه تاج فرشتگان بر سر به امانت گرفتیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جشن نیمه شعبان و آئین عمامه‌گذاری جمعی از طلاب استان ضمن تبریک سالروز میلاد امام زمان (عج)، اظهار کرد: اولا این میلاد مبارک را به خود آن حضرت و ثانیا به منتظران ایشان تبریک عرض می‌کنیم، امیدواریم که خداوند تعجیل فرج آن حضرت را مقدر کند و همه ما توفیق داشته باشیم که در زمان حضور ایشان در خدمتش انجام وظیفه و سربازی کنیم.

وی افزود: امام زمان (عج) دو رسالت کلی دارد یکی اینکه دین اسلام را غالب و فراگیر کند، دین اسلام یک روزی بر همه ادیان چیره و غالب شده و همه مسلمان و مومن می‌شوند و ماموریت دوم اینکه عدالت را فراگیر و حاکم کند و در پرتو اسلام و عدالت صلح و اصلاح کلی انجام بگیرد.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: وقتی که انسان مومن باشد و عدالت هم غالب باشد خود به خود دنیا، دنیای صالحی خواهد شد، حکومت هم حکومت صالحان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: بدین جهت ما که لباس سربازی و نوکری آن حضرت را داریم وظیفه مشخصی داریم، باید در راستای همین دو هدف ترویج، تبلیغ، تقویت، حفظ و حمایت از دین و دینداران گام برداشته و دوم هم در راستای عدالت باید حرکت کنیم با ظلم و فساد مبارزه کنیم.

امام جمعه ساری تاکید کرد: یک طلبه نباید در جایی دیده شود که در آنجا کفر و نفاق وجود دارد که این برخلاف فلسفه این لباس و سربازی امام زمان (عج) است، ان‌شالله که خود امام به سربازان دیروزی و امروزی خود عنایت کند.

وی گفت: اگر می‌خواهید محفوظ بمانید تقوا اساس کار است و بی تقوایی با این لباس همچون سرکه و عسل است که یکدیگر را فاسد می‌کنند.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه همه بزرگان ما را سفارش به تقوا نمودند، عنوان کرد: باید بدانیم که اساس کار تقواست و در پرتو آن می‌توانیم سرمایه اجتماعی این لباس را افزایش دهیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: هر کس دیگری غیر از حضرت امام (ره) که یک مرجع و عالم دینی بود و می‌خواست چنین قیامی به وجود بیاورد مردم به اشاره او با سر نمی‌دویدند، بودند کسانی که داعیه سیاسی داشتند اما همراهی مردم را نداشتند.

این مسئول تصریح کرد: این سرمایه اجتماعی را ما با پوشیدن لباس و گذاشتن عمامه تاج فرشتگان بر سر به امانت گرفتیم، حال هر چند سالی که عمر می‌کنیم آخرین لحظه عمر باید بگوئیم خدایا در طی چند ساله ملبس بودن از حیثت و سرمایه اجتماعی این لباس کم نکردم حال اگر عرضه نداشتم، خیانت هم نکردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *