دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

بازدید استاندار مازندران از شرکت غله و مرکز خرید گندم در نکا

استاندار مازندران از شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه2 و مرکز خرید گندم در شهرستان نکا بازدید کرد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

یوسف نوری استاندار مازندران در حاشیه بازدید از اداره کل غله استان و مرکز خرید گندم در شهرستان نکا، اظهار کرد: بازدیدهای سرزده با هدف قرار گرفتن در جریان امور انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید موضوعات طرح شده در کارگروه آرد و نان دیده شود، گفت: فصل برداشت گندم شروع شده و کشاورزان هم محصولات را به سیلوها تحویل می‌دهند.

استاندار مازندران بیان کرد: به نظر می‌آید باتوجه به بارش خوب شاهد خرید خوب گندم در استان مازندران باشیم.

نوری با تاکید بر اینکه باید بذر سازگار با اقلیم مازندران در این استان کشت شود، خاطرنشان کرد: در این صورت عملکرد محصول کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه اصلاح بذر بومی مورد تاکید است، افزود: باید این اتفاق بیفتد و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع‌طبیعی به همین منظور فعال است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه لازم است ابزارها کنترل در جهت تولید سالم داشتیم، اظهار کرد: اصلاح الگوی بین مردم ضروری است، درحالی‌که در خانه‌ها ضایعات داریم و باتوجه به پرداخت یارانه ضرورت توجه به این مهم بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.

نوری یادآور شد: پایش همزمان یا اصطلاحات مانیتورینگ نقص دارد که باید با کمک سیلوداران رفع شود.

وی بیان کرد: این کار یکپارچه است و فقط مربوط به کارگروه آرد و نام نیست بلکه باید همه کارگروه‌ها در این زمینه فعال شوند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه باتوجه به شرایط اقلیمی مازندران احتمال جوانه زدن گندم وجود دارد، گفت: با سازمان انرژی اتمی صحبت شد تا ازطریق صنعت پرتو این مهم را مدیریت کنند که البته از این گندم‌ها برای خوراک دام استفاده شود تا ‌کشاورزان مضرر نشوند.

به گزارش ایرنا، مازندران با تولید سالانه بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی حدود ۱۱درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی کشور را در اختیار دارد.

یک پاسخ به «بازدید استاندار مازندران از شرکت غله و مرکز خرید گندم در نکا»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *