دسته‌ها
آرشیو خبری مازندران

بازدید استاندار از مرکز کنترل عملیات هلال احمر مازندران

سیدمحمودحسینی پور، استاندار مازندران با همراهی فخاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و سایر مسئولین از مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر، پایگاه اختصاصی و همچنین امکانات و ظرفیت های هلال احمر استان اعم از ماشین آلات و تجهیزات امداد نجات بازدید کرد

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

استاندار مازندران از افزایش ۱۵ درصدی سفرهای نوروزی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: استان در روزهای اخیر پذیرای ۲۰ میلیون مسافر و گردشگر نوروزی از نقاط مختلف کشور و خارج از ایران بوده است.

سیدمحمود حسینی پور در جلسه وبیناری با رئیس جمعیت هلال احمر کشور که در ساحل فرح آباد ساری برگزار شد، با اشاره به گردشگر پذیر بودن مازندران، افزود: مازندران در طول سال و بویژه در دوران پسا کرونا به عنوان تنها استانی بود که بیشترین سفر را در سطح کشور به خود اختصاص داده است و تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز باستانی امسال نیز شرایطی را فراهم کرد تا مسافران و گردشگران زیادی این استان را مقصد سفر خود انتخاب کنند.

وی شمار مسافران ثبت شده در نوروز پارسال در مازندران را ۲۰ میلیون مسافر ذکرکرد و اظهار داشت: پیش بینی می‌شود تا پایان تعطیلات نوروزی امسال شمار مسافران ثبت شده در این استان به ۲۲ میلیون مسافر و گردشگر افزایش یابد که ارایه خدمت به این تعداد مسافر نوروزی نیز تجهیزات و امکانات ملی را می طلبد.

مصرف روزانه ۶ میلیون لیتر بنزین در مازندران

وی با اشاره به حجم بالای مسافر و گردشگر وارد شده به استان با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی امسال تاکنون ۱۰۰ درصد ظرفیت اماکن اقامتی مازندران تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: به خاطر روحیه مهمان نوازی مردم مازندران، حجم زیادی از مسافران و گردشگران در منازل شخصی بومیان مردم منطقه سکونت دارند و این امر باعث شده تا روزانه ۶ میلیون لیتر بنزین در این استان گردشگر پذیر مصرف شود.

برقراری ارتباط گردشگری مازندران با کشورهای همسایه

استاندار مازندران با اشاره به تاکید و دستور رئیس جمهور مبنی بر برقراری ارتباط گردشگری با کشورهای همسایه و حاشیه دریای خزر، گفت که مقرر شد این استان با کشورهای هم‌مرز خود ارتباط گردشگری برقرار کند و تحقق کامل این طرح بزرگ نیازمند فراهم کردن امکانات و تجهیزات مورد نیاز است.

حسینی پور با بیان اینکه این استان در حوزه زیرساخت‌ها با مشکلات اساسی مواجه است، افزود: مازندران در حالی به میلیون ها مسافر و گردشگر خدمات ملی ارایه می دهد که از امکانات محلی برخوردار است در حالی که امکانات و تجهیزات باید متناسب با ظرفیت های موجود افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرستان‌ها مازندران حتی از داشتن یک آمبولانس نیز محروم هستند و در بحث امکانات فنی و پشتیبانی نیز با مشکل مواجه اند، خاطرنشان کرد: امکانات هلال احمر مازندران باید افزایش یابد تا بتواند به جمعیت میلیونی مسافر و گردشگر خدمات ارایه دهد.

حسینی پور با اشاره به مشکلات زیرساختی مازندران در حوزه راه زمینی و ریلی، افزود: در حالی جمعیت میلیونی مسافر و گردشگر با خودروهای شخصی خود وارد این استان می شوند که جاده‌های مازندران از استانداردها و ایمنی لازم و کافی برخوردار نیستند.

استاندار مازندران از رئیس جمعیت هلال احمر کشور خواست با توجه به ورود میلیونی مسافر و گردشگر به مازندران، علاوه بر افزایش سهمیه جذب نیرو، متناسب با ظرفیت های موجود نسبت به افزایش تجهیزات و امکانات هلال احمر استان اقدام کند تا این جمعیت بتواند به مسافران و گردشگران خدمات ملی ارایه دهد.

نماینده عالی دولت در مازندران در بخش دیگر سخنان خود بابیان اینکه جمعیت هلال احمر کشور در راستای وظایف ذاتی خود تنها سازمانی است که بدون در نظر گرفتن دین، مذهبِ و ملیت تنها به نجات جان انسان ها فکر می کند و این لذتبخش است، گفت: تمام شئونات ظاهری جمعیت هلال احمر از لباس و پرچم گرفته تا روحیه بالای اعضای آن، برای ملت ایران التیام بخش است.

حسینی پور افزود: در صورت وقوع هر حادثه ای نیروهای جمعیت هلال احمر جزو اولین نیروهایی هستند که در منطقه حضور می بابند و بعنوان فرشتگان نجات ایفای نقش می کند و در زلزله ترکیه جمعیت هلال احمر ایران علاوه بر ایجاد آرامش برای مردم زلزله زده، برای کشورمان نیز عظمت و اقتدار را به همراه آوردند.

وی با بیان اینکه پزشکان و امدادگران جمعیت هلال احمر نیز اولین نیروهایی هستند که در محل حادثه حاضر می‌شوند، افزود: سرعت عمل و تخصص از مولفه‌های اصلی نیروها جمعیت هلال احمر کشورمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *