دسته‌ها
آرشیو رشت گردشگری گیلان

بازدید ارزیابان یونسکو از موزه میراث روستایی گیلان در شهر رشت

ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی یونسکو در سفر به رشت از موزه میراث روستایی گیلان بازدید کردند.
عکاس( علیرضا آذرم) منبع: پایگاه خبری هشت دی


بازدید از بازارچه صنایع دستی، کارگاه‌های صنایع دستی، موزه رشتی‌دوزی و میدان شهرداری بخشی دیگر از برنامه‌های سفر ارزیابان یونسکو به رشت است. رشت نامزد دریافت عنوان شهر جهانی صنایع دستی شده است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث با بیان اینکه زنان پیشرو در تولید محصولات صنایع دستی هستند گفت: گیلان یکی از قطب‌های مهم در حوزه صنایع دستی در کشور است.

مریم جلالی در حاشیه بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی از شهر رشت، با تاکید بر شعار «زنان، پیشران پیشرفت ایران زمین هستند»، اظهار کرد: گیلان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی است و کلیه بانوان در کنار نقش مادری می توانند جزو شاغلین این هنر قرار بگیرند.

وی گفت: صنایع دستی در استان گیلان قدمت فراوانی دارد و زنان هنرمند این دیار در این زمینه فعالیت چشمگیری دارند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات و فعالیت‌ها و تولیدات انجام شده توسط بانوان هنرمند در کارگاه‌های صنایع دستی رشت را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه گیلان یکی از قطب‌های مهم در حوزه صنایع دستی در کشور است و از لحاظ تنوع رشته‌های هنری در سطح بالایی قرار دارد، موضوع اشتغال و حمایت از حوزه صنایع دستی امری ضروری به حساب می‌آید.

جلالی افزود: حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال، رونق تولید و همچنین بهبود معیشت خانواده‌ها ایفا کند.

وی ادامه داد: نسل جدید بانوان در ایران کارهای مردانه در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی را انجام می‌دهند اما ظرافت را به هنرشان اضافه کردند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه زنان پیشرو در تولید محصولات صنایع دستی هستند، خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد شاغلین صنایع دستی در ایران بانوان هستند و این قابلیت افزایش دارد و کلیه بانوان در کنار نقش مادری می‌توانند هنرمند نیز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *