دسته‌ها
آرشیو خبری ساری مازندران

افتتاح خانه یاریگران زندگی مازندران در ساری باحضور سردار مومنی

با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، استاندار مازندران و جمعی از مسئولان “خانه یاریگران زندگی مازندران”در ساری افتتاح شد.

عکاس(خلیل دردانه) منبع: خزرنما

همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و در مراسمی ویژه با حضور “سردار مومنی” دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، “حسینی‌پور” استاندار مازندران، “حسین کمالی” مدیرکل آموزش و پرورش، “علی شیرازی” رییس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و مدیران بخش‌های مختلف “خانه یاریگران زندگی استان مازندران” در ساری افتتاح شد.

به گزارش تسنیم،سردار مومنی  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این مراسم ضمن قدردانی از اقدام استان مازندران در افتتاح خانه یاریگران زندگی اظهار داشت: ما هر اندازه که در حوزه مقابله با مواد کار می‌کنیم مهم است اما نباید پیشگیری را فراموش کنیم.

وی گفت: اولویت ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر در پیشگیری، آموزش و پرورش است و به همین دلیل باور داریم هر میزان که در حوزه آموزش و پرورش هزینه کنیم، در حقیقت سرمایه‌ای است که می‌ماند. 

سردار مومنی در ادامه افزود: ما در کنار کشوری قرار داریم که 90 درصد تریاک جهان را تولید می‌کند و بدیهی است که ما باید با روش‌های مختلف به صیانت از جامعه به‌ویژه جوانان و دانش‌آموزان بپردازیم.

علی شیرازی رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران نیز احداث خانه یاریگران زندگی در سراسر کشور را از ابتکارات و اقدامات سردار مومنی دانست و ‌گفت: این خانه، با اعتبارات دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تجهیز شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران از اقدامات و همکاری حسین کمالی مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران نیز قدردانی کرد.

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در این مراسم افتتاحیه ضمن قدردانی از حمایت‌های و هدایت‌های سردار مومنی و همکاری مدیریت و کارکنان آموزش و پرورش مازندران و شورای هماهنگی مبارزه‌ با مواد مخدر افزود: با توجه به اهدافی که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در نظر دارد باید بگویم این مرکز، نقطه شروع مطلوبی است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع مواد مخدر و لزوم پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد: باید به جایی برسیم که در هر شهری یک خانه یاریگران زندگی احداث کنیم.

استاندار مازندران دستگاه تعلیم و تربیت استان را صاحب نقش و اهمیت محوری توصیف کرد که می‌تواند با اقداماتی چون مشاوره و پیش‌آگاهی جامعه دانش‌آموز و آینده ساز کشور را از این آسیب دور نگاه دارد.

گفتنی است این خانه در خیابان قارن ساری،روبه‌روی درمانگاه فرماندهی انتظامی استان‌ مازندران واقع شده است و با مدیریت آموزش و پرورش به دانش‌آموزان،  خانواده‌ها و همکاران در زمینه مواد مخدر مشاوره رایگان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *