دسته‌ها
آرشیو خبری فرهنگی مازندران

مراسم اختتامیه جشنواره ملی “جوانی جمعیت” در مازندران

 برگزیدگان جشنواره ملی فرهنگی هنری جوانی جمعیت در مراسمی با حضور مسوولان استان مازندران در ساری معرفی و از آنها تجلیل شد.

عکاس(دریافتی) منبع: خزرنما

به گزارش ایرنا، بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره ملی فرهنگی هنری جوانی جمعیت مستقر در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران از زمان اعلام فراخوان جشنواره ۳۱۰ اثر در قالب های مختلف به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۲۲۰ اثر به بخش داوری راه یافتند و در نهایت ۱۵ اثر از نظر هیات داوران به عنوان آثار برگزیده معرفی و در مراسم امروز با اهدای لوح و جوایزی از آنها قدردانی شد.

تیتر و جملات تاثیرگذار :

حسین احمدی از ساری با تیتر ” سالمندی بیخ گوش جمعیت/ پای لنگ جمعیت می زند ” حائز رتبه اول شد و مجتبی قربانی از ساری با تیتر “زنگ خطر پیری؛ چالشی خاموش/ زور نوزادها به موسفیدها نمی رسد” و راحله زعفریان از بابلسر برای تیتر ” گرد پیری بر پیشانی جمعیت/ مادربودن زیباترین شادی دنیاست” به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب کردند.

همچنین جملات “لذتی بالاتر از پدر و مادر شدن نیست؛ امتحان کنید– فرزندان؛ ثروت پایداری بین نسلی برای همه و راز جاودانگی شما– فرزندآوری، اقتدار ملی؛ رونق اقتصادی از پیمان پرویزراد از تهران به عنوان اثر قابل تقدیر در این بخش انتخاب شد.

داستان و فیلمنامه کوتاه:

کبری ساعی نیک از تبریز برای داستان دیوار برفی، مجتبی بنی اسدی از استان فارس برای داستان عقب مانده ذهنی و طاها دولت آبادی از تهران برای داستان گفت و شنود به ترتب عناوین اول تا سوم این بخش را از آن خود کردند.

همچنین در این بخش وحید حاج سعیدی از ساری برای داستان های سرای سالمندی و معدن ۱۱۲ شایسته تقدیر انتخاب شد.

بخش پوستر و طراحی گرافیک :

یلدا هاشمی از استان تهران برای اثر کاهش جمعیت انسان افزایش جمعیت ربات ، محمدجواد پرداخته از گیلان با اثر روشنی دیدگان و امیر استادیان ساوری از ساری با اثر ۱۵۰ میلیونی به ترتیب عناوین اول تا سوم این بخش را از آن خود کردند.

پیشنهادات برتر :

سید داود نورانی از ساری برای پیشنهاد ارتقای سلامت روان در جهت پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت ، مرتضی کهن سال از بهشهر برای پیشنهاد راهکارهای افزایش جمعیت جوان جامعه و علی البرزی از تهران برای پیشنهاد ضرورت داشتن پیوست رسانه ای در موضوعات جمعیتی حائز رتبه های اول تا سوم این بخش شدند.

انیمیشن، موشن و کلیپ:

احمد رضایی آدیانی از اصفهان برای فیلم کوتاه وحید پسری که از تنهایی به خرگوش اوقات تنهاییش پناه می برد، علیرضا توقیری از همدان برای فیلم کوتاه کودکان به تنهایی عادت ندارند و مسلم آقاکوچکزاده از کرج برای فیلم کوتاه غرقاب از سوی داوران به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم این بخش معرفی شدند.

قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مازندران نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری جوانی جمعیت با اهداف ترویج فرهنگ ازدواج و فرزندآوری، آگاه سازی جامعه از مزایای جوانی جمعیت و چالش ها و تهدیدات سالخـوردگی جمعیت کشور در پنج محور پوستـر و طـراحـی گرافیک- انیـمیشن، موشـن و کلـیپ -داستـان کوتـاه و فیلم نامـه – پیشنهادات و نظرات کاربردی و تیتر و جملات کوتاه تاثیرگذار برگزار کرد.

برمبنای اطلاعات آماری و مستندات ثبت احوال مازندران در ارتباط با جمعیت سه‌میلیون و ۲۸۳ هزار و ۵۸۲ نفری مازندران براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن نشان می‌دهد که از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۴۰۰ تعداد موالید در این استان با ۳۵ درصد کاهش از ۴۶ هزار و ۴۶۶ نفر به ۳۰ هزار و ۲۰۳ نفر رسید و میزان باروری کلی هم در استان در این دوره زمانی از ۱.۵ به ۱.۲ کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *